Granat (Punica granatum): Olej z nasion nierafinowany, tłoczony na zimno, eko

Już od 606,16 zł

Organiczny olej z nasion granatów tłoczony na zimno, nierafinowany. Olej z nasion granatu ma doskonałą zdolność odżywiania, nawilżania, naprawy naskórka i poprawy elastyczności skóry. Wykazuje właściwości estrogenne, antyoksydacyjne, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, poprawia elastyczność skóry i działa ochronnie. Jest najlepszym olejem dla skóry dojrzałej, przesuszonej, podrażnionej, zniszczonej, spalonej słońcem.

Kod: OY33
Dostępność:
W magazynie

Granat, owoc granatowca właściwego (Punica granatum) od najdawniejszych czasów był symbolem władzy królewskiej, nadziei i obfitości. Tradycyjnie uważany jest za owoc piękna i płodności. Liczne nasiona znajdujące się w owocach granatu zawierają wyjątkowy olej o bardzo silnych właściwościach przeciwutleniających, który jest jednym z najlepszych kosmoceutyków wśród olei.

Olej z nasion granatu jest bogaty w polifenole, związki, które są silnymi wymiataczami wolnych rodników a ponadto wykazują się szerokim spektrum aktywności biologicznej. Wiele badań naukowych potwierdziło, że olej z granatu może być skutecznym środkiem w zapobieganiu i leczeniu nowotworów, szczególnie raka skóry, raka piersi i białaczki. Olej z granatu wspiera także system odpornościowy, jest pomocny w otyłości, cukrzycy, w chorobach serca.

Wyjątkowe właściwości lecznicze oleju z nasion granatu związane są z unikalnym składem kwasów tłuszczowych, głównie punikowego związanego ze sprzężonym kwasem linolowym (CLA), który zawiera więcej niż 70% izomerów cis-9, trans-11, cis-13-18: 3. Ten rodzaj kwasów tłuszczowych występuje bardzo rzadko, co uzasadnia potrzebę stosowania oleju z nasion granatu pomimo, że jest to jeden z droższych olei. Olej z pestek granatu zawiera także znaczną ilość kwasu elagowego (ellagowego), który posiada właściwości przeciwnowotworowe, przeciwmiażdżycowe i przeciwdziałające zwłóknieniu tkanek.

Olej z nasion granatu ma doskonałą zdolność odżywiania, nawilżania, naprawy naskórka i poprawy elastyczności skóry. Wykazuje właściwości estrogenne, antyoksydacyjne, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, poprawia elastyczność skóry i działa ochronnie. W kosmetykach jest stosowany dla ożywienia skóry matowej lub skóry dojrzałej, dla łagodzenia podrażnień, dla redukcji zmarszczek.

Olej posiada silne właściwości przeciwzapalne, pomagając w likwidowaniu obrzęków, bólu, pomaga w drobnych podrażnieniach, w suchości skóry, egzemie, łuszczycy, oparzeniach i innych. Olej z granatu wspomaga syntezę kolagenu i wzmocnienie naskórka.

Jest najlepszym olejem dla skóry dojrzałej, przesuszonej, podrażnionej, zniszczonej, spalonej słońcem. Badanie prowadzone przez naukowców z University of Michigan Medical School wykazało, że olej z pestek granatu stymuluje proliferację keratynocytów, promowanie regeneracji i wzmocnienia naskórka. Badanie to uzupełnia inne badania, które wykazały również korzystne rezultaty stosowania oleju z pestek granatu.

Olej ma dużą bioaktywność, dzięki temu może być używany w bardzo niewielkiej ilości. Wystarczy więc odrobinę tego oleju dodać do innych olejów czy kremu dla osiągnięcia skutecznego efektu.

Ze względu na zawartość fitoestrogenów olej z granatu może łagodzić objawy związane z okresem okołomenopauzalnym – w tym celu może być stosowany miejscowo jako środek nawilżający czy doustnie jako suplement diety.

 

Więcej informacji
Nazwa botaniczna:Punica granatum L.
Numer CAS84961-57-9
Numer WE (EINECS)284-646-0
INCIPunica granatum seed oil
Rodzaj olejuOlej roślinny, tłoczony na zimno, nierafinowany ekologiczny
Metoda otrzymaniaTłoczenie na zimno w prasie
SurowiecNasiona
PochodzienieTurcja
Granat (Punica granatum): Olej z nasion nierafinowany, tłoczony na zimno, eko