Opuncja figowa (Opuntia ficus-indica): Olej z nasion nierafinowany, tłoczony na zimno

Już od 14,15 zł

Olej z nasion opuncji, tłoczony na zimno, nierafinowany. Najdroższy olej na rynku, ale szybko zyskuje wielką popularność. Jest naturalnym botoksem o silnym działaniu zmniejszającym zmarszczki. Zmniejsza worki pod oczami i zaczerwienienie skóry. Nowe naturalne narzędzie w arsenale walki z defektami i starzeniem się skóry.

Kod: OY4
Dostępność:
W magazynie

Opuncja, zwana również figą indyjską jest kaktusem, który prawdopodobnie wywodzi się z Meksyku. Obecnie uprawiana jest również w innych miejscach świata w gorącym klimacie dla jadalnych owoców.

Owocem są podłużne jagody, kształtem mogące przypominać gruszki, których skórka podobnie jak pędy kaktusa pokryta jest cierniami. Stąd wywodzi się angielska nazwa prickly pear, która oznacza kolczastą gruszkę. Słodki i soczysty miąższ może być w kolorze białym, żółtym, różowym a nawet fioletowym. W miąższu znajdują się drobne nasiona, które zawierają zaledwie 5% tłuszczu. Z tego powodu do otrzymania 1 kg oleju potrzeba prawie pół tony owoców. Nic więc dziwnego, że cena tego leju jest wyjątkowo wysoka. Ma on jednak cechy, które sprawiają, że jest to olej coraz bardziej ceniony w kosmetyce.

W oparciu o rosnącą popularność oleju z opuncji na rynku rośnie ilość substytutów. Są to najczęściej oleje komponowane na bazie innych olei albo maceraty, które choć nazywane są olejkami lub olejami z opuncji mają zupełnie inne działanie.

Naturalny olej z opuncji jest lekkim, szybko wchłaniającym się i bardzo uniwersalnym olejem. Wyróżnia się wysoką zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych (ponad 80%), w tym ponad 60% kwasu linolowego. Wysoki poziom witaminy E w postaci kompleksu tokoferoli zapewnia dużą aktywność przeciwutleniającą. Na dobroczynne działanie oleju ma także wpływ szeroka gama fitosteroli, które są odpowiednikiem steroli obecnych w skórze. Wykazują się one różnoraką aktywnością biologiczną, w tym. wzmacniają barierę ochronną skóry, działają przeciwzapalnie, przeciwalergicznie, immunostymulująco, pobudzają regenerację i gojenie się naskórka. Fitosterole poprawiają elastyczność i spójność skóry, wykazują działanie przeciwzmarszczkowe oraz normalizują funkcjonowanie gruczołów łojowych.

Nierafinowany olej z opuncji zawiera także specyficzne substancje, tzw. białka szoku termicznego. To dzięki nim opuncja może przetrwać w skrajnie niekorzystnych warunkach klimatycznych, w wysokiej temperaturze i przy ograniczonej dostępności wody. Natomiast na skórę oddziałują jak eliksir młodości, aktywując funkcje życiowe komórek, które z wiekiem ulegają zahamowaniu. W efekcie poprawia się struktura i wygląd skóry. Skóra jest odporniejsza na czynniki szkodliwe, promieniowanie UV, wolne rodniki i łatwiej się regeneruje.

Olej z nasion opuncji wykazuje silne działanie przeciwzmarszczkowe, ma właściwości napinające skórę, wygładzając tym samym zmarszczki i zapobiegając powstawaniu nowych. Rozjaśnia przebarwienia i cienie pod oczami, pomaga w przypadku pękających naczynek i przekrwienia skóry. Poprawia elastyczność skóry, nawilża, promuje piękną i zdrową cerę, pozostawiając jedwabiście miękkie uczucie.

Jest doskonałym olejem do zapobiegania i zwalczania oznak starzenia się skóry, szczególnie w okolicach oczu i dekoltu. Olej zalecany jest jako produkt przeciwstarzeniowy, do kosmetyków nawilżających, do kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji ust, paznokci i włosów.

Trwałość i warunki przechowywania: Olej z opuncji jest olejem bardzo stabilnym, odpornym na jełczenie. Jednak dla zachowania wysokich właściwości należy przechowywać w szczelnym opakowaniu, z dala od źródeł ciepła i nie wystawiać na bezpośrednie światło. Olej najlepiej zużyć w ciągu 12 miesięcy.

Więcej informacji
Nazwa botaniczna: Opuntia ficus-indica (L.) Mill.
Numer CAS 90082-21-6
Numer WE (EINECS) 290-109-1
INCI Opuntia ficus-indica seed oil
Rodzaj oleju Olej roślinny, tłoczony na zimno, nierafinowany
Metoda otrzymania Tłoczenie na zimno w prasie
Surowiec Nasiona
Pochodzienie Madagaskar
Opuncja figowa (Opuntia ficus-indica): Olej z nasion nierafinowany, tłoczony na zimno