Oliwa z oliwek
Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek

5,08 zł

Oliwa z oliwek, rafinowana. Prawdziwa, czysta oliwa bez jakichkolwiek domieszek o bardzo dobrej jakości, spełniająca normy Farmakopei Brytyjskiej (BP 1973). Jest bogata w kwas oleinowy i jest dobrym regeneratorem komórek skóry. Tradycyjnie używana w produkcji mydła, kremów, balsamów i masła do ciała, ziołowych infuzji i preparatów do pielęgnacji włosów. Jest również dobrym olejem do masażu i pomaga ukoić stany zapalne.

OY59
opcja :
Ilość:

Opis

Oliwa z oliwek otrzymywana jest z owoców oliwki europejskiej (Olea europaea L.), wiecznie zielonego drzewa, które charakteryzuje się wyjątkową długowiecznością, nawet do 3000 lat. Drzewa są niezwykle odporne na choroby i wytrzymałe. Odporność i długowieczność prawdopodobnie jest zasługą specyficznych związków występujących w tej roślinie o wysokiej aktywności biologicznej, w szczególności oleuropeinie.

Oliwa z oliwek ma doskonałe właściwości zdrowotne. Już w starożytności była niezastąpiona w kuchni i ceniona jako kosmetyk. Używano jej do wyrobu lekarstw, perfum, olejków do ciała, czy produkcji mydła. Również obecnie jest ważnym i powszechnie używanym olejem w produktach do pielęgnacji ciała, włosów, paznokci, produktach dla dzieci, produktach farmaceutycznych, do masażu i aromaterapii.

Głównym składnikiem oliwy jest kwas oleinowy, którego zawiera ok. 55-85%. Zawiera także kwas palmitynowy, linolowy i inne odżywcze dla skóry składniki, w tym skwalen i oleuropeinę. W oliwie z oliwek jest także dużo związków fenolowych i witamina E, które nadają jej silne właściwości antyoksydacyjne. Dzięki działaniu przeciwutleniającemu oliwa z oliwek promuje procesy naprawcze i spowalnia starzenie się skóry. Ponadto posiada działanie nawilżające, kojące, uspokajające, odżywcze i odświeżające skórę. Zapobiega również szkodzeniom skóry spowodowanym przez promieniowanie UV. Oliwa z oliwek jest cennym składnikiem dla suchej i dojrzałej skóry. Jest bardzo odżywcza i ma silne działanie ochronne.

Oliwa z oliwek jest podstawowym surowcem do wyrobu naturalnego mydła. Dzięki niej mydło jest delikatne dla skóry i ma właściwości nawilżające. By obniżyć koszty producenci mydła często zastępują oliwę innymi olejami, szczególnie w przypadku tanich mydeł. Do wyrobu luksusowego mydła oliwa jednak jest niezbędna.

Tutaj znajdziesz poradnik jak zrobić naturalne mydło.

Szczegóły produktu

Nazwa botaniczna
Olea Europaea L.
Nazwa INCI
Olea Europaea (Olive) Fruit Oil
Typ
Naturalny i 100% czysty olej roślinny
Surowiec
oliwki
Metoda otrzymywania
rafinowany
Pochodzenie
Hiszpania
Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek

5,08 zł