Koszyk (Pusty) 0
Polyquaternium-10

Polyquaternium-10

G2716/13
8,98 zł

Polyquaternium-10 jest doskonałym kationowym kondycjonerem do włosów i skóry. Może być używany do wzmacniania uszkodzonych włosów. W produktach pieniących się zwiększa objętość i jakość piany. Poprawia smarowność produktów i zwiększa poślizg. Jest również bardzo dobrym środkiem zagęszczającym, można nim na przykład zagęścić szampon do włosów. W pewnym zakresie ma również zdolność emulgowania. Charakteryzuje się wysoką kompatybilnością z szerokim zakresem środków powierzchniowo-czynnych.

W magazynie

Polyquaternium-10 jest polimerem pochodzenia naturalnego, wytworzonym na bazie celulozy, w formie białego proszku o charakterystycznym zapachu. Łatwo rozpuszcza się w wodzie. Ma bardzo dobrą zgodność ze środkami powierzchniowo-czynnymi, więc jest odpowiedni do użycia w produktach, które je zawierają, np. szamponach do włosów. Jest polimerem o dużej gęstości, co powoduje, że może być stosowany jako składnik zagęszczający. Zwiększa objętość i jakość piany.

Nadaje się również do rozpylania na włosy w formie spreju (na mokro). Na powierzchni włosów lub skóry tworzy ochronny filtr, który zapobiega utracie wilgoci. Jest bardzo dobrą odżywką do włosów, którą można wykorzystać do wzmocnienia uszkodzonych włosów. Działa antystatycznie. Włosom nadaje połysk i zapewnia odpowiedni poślizg ułatwiają rozczesywanie na mokro i sucho. Nie usztywnia włosów jak niektóre inne polimery, dzięki czemu włosy są miękkie i przyjemne w dotyku. Zastosowany w produktach do mycia ciała i kosmetykach pielęgnacyjnych sprawia, że skóra jest gładka i jedwabista w dotyku.

Polyquaternium-10 stosowany jest w szamponach i odżywkach do włosów, w nawilżających płynach do kąpieli i żelach do mycia, w żelach do stylizacji włosów, w produktach do demakijażu i oczyszczania skóry, kremach i maściach leczniczych i innych.

Zalecane użycie: 0,2 – 2%

Specyfikacja

Nazwa INCI
Polyquaternium 10

Szczegółowe referencje