Truskawki w proszku

Truskawki w proszku otrzymane metodą rozpyłową, poprzez rozpylenie soku z truskawek w gorącym powietrzu. Suszenie rozpyłowe pozwala na błyskawiczne odparowanie wody i otrzymanie sproszkowanego soku o wysokich walorach. Proszek owocowy jest surowcem spożywczym, ale jak wiele innych typowo spożywczych produktów znajduje również zastosowanie w pielęgnacji ciała i kosmetyce.

Kod: SL52
Dostępność:
Brak w magazynie

Owoce i soki w proszku są produktami spożywczymi, mającymi również zastosowanie w kosmetyce i preparatach zdrowotnych. Otrzymywane są metodą liofilizacji lub suszenia rozpyłowego. Metody te umożliwiają otrzymanie sproszkowanych owoców lub soku o najwyższej jakości, z zachowanymi składnikami odżywczymi, zapachem i aromatem świeżych owoców.

Dobroczynne działanie owoców na skórę znane jest od dawna, zawierają one witaminy, minerały, bioflawonoidy, enzymy i inne substancje, które odżywiają i wspomagają skórę. Proszek owocowy jest wygodnym sposobem na zastosowanie bogatych w składniki bioaktywne owoców i soków owocowych w aplikacjach kosmetycznych. Polecamy użycie w mydłach, pastach do zębów, maseczkach, okładach na ciało, peelingach, produktach do kąpieli i innych.

Jest to również niezastąpiony półprodukt do przygotowywania napoi, deserów, lodów, galaretek, itp.

Owoce i soki w proszku sprzedajemy luzem. Dla zachowania maksymalnej świeżości należy je przechowywać szczelnie zamknięte, np. słoiku.