Brzoza cukrowa (Betula lenta): Olejek eteryczny z kory brzozy

Już od 5,26 zł

Czysty 100% olejek eteryczny destylowany z kory brzozy cukrowej (słodkiej).

Kod: EO28
Dostępność:
W magazynie

Brzoza cukrowa, zwana również wiśniową, pochodzi z Ameryki Północnej. Dla Indian była cenną rośliną leczniczą, jako środek przeciwgorączkowy i przeciwzapalny. Olejek otrzymuje się z wodnego maceratu rozdrobnionej kory brzozy.

Olejek prawie w całości zawiera salicylan metylu, pochodną kwasu salicylowego (aspiryna). Z tego względu używany nieostrożnie może być potencjalnie toksyczny. Jednak używany rozważnie jako dodatek do masażu jest bardzo skutecznym środkiem przeciwbólowym, rozkurczowym i przeciwzapalnym - w przypadku bólu mięśni i stawów, bolesnych zwichnięć i stłuczeń, rwy kulszowej, nerwobóli, dny moczanowej, itp. Olejek łatwo wnika przez skórę i hamuje powstawanie prostaglandyn, zmniejszając stan zapalny i ból. Posiada silne właściwości antybakteryjne, przeciwrostoczowe i przeciwpierwotniakowe.

Olejek należy używać w stężeniu nie większym niż 25%, rozcieńczony w oleju roślinnym. 2-3 krople olejku dodane do kąpieli mogą być bardzo kojące.

Olejek brzozowy jest popularnym składnikiem maści i kremów na bóle mięśni i stawów, a także na różnorodne dolegliwości skórne. W produktach pielęgnacyjnych stosuje się go ze względu na działanie ściągające, tonizujące i zmiękczające. Olejek skutecznie redukuje zmarszczki i zwiotczenie skóry.

Środki ostrożności

Przed użyciem rozcieńczyć. Stosować miejscowo.

Nie zaleca się u osób uczulonych na aspirynę, dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią, a także w przypadku zaburzeń czynności wątroby i przyjmowania leków na rozrzedzenie krwi.

Więcej informacji
Nazwa botaniczna:Betula lenta L.
Numer CAS68917-50-0
INCIBetula lenta bark oil
Rodzaj produktuNaturalny olejek eteryczny destylowany parą wodną
Metoda otrzymaniaDestylacja parą wodną
Nuty zapachoweGórne, środkowe
SurowiecKora
PochodzienieKanada
Brzoza cukrowa (Betula lenta): Olejek eteryczny z kory brzozy