

Olejek cedrowy z cedru atlaskiego (Cedarus atlantica)
Czysty, 100% olejek eteryczny destylowany z drewna cedru atlaskiego (Cedarus atlantica), zwanego również cedrem atlantyckim.
W sprzedaży spotykany jest olejek cedrowy (z drewna cedrowego) produkowany z różnych gatunków, najczęściej cedru teksańskiego, jałowca wirginijskiego czy jałowca chińskiego a nawet tui. Nie byłoby w tym nic złego gdyby olejki te miały takie same właściwości a tak nie jest. Dlatego warto zwracać uwagę co się kupuje - niezależnie od nazwy.
Nasz kolejny olejek cedrowy destylowany jest z drewna cedru atlaskiego, gatunku pochodzącego z gór Atlas na północy Afryki. Dawniej z drewna tego drzewa robiono skrzynie do przechowywania pościeli i odzieży, ponieważ było to skutecznym sposobem ochrony przed molami i innymi owadami. Wykorzystanie olejku cedrowego z cedru atlaskiego sięga czasów starożytnego Egiptu, gdzie używany był do wyrobu perfum, kosmetyków i balsamowania.
Podstawowe właściwości
Olejek z cedru atlaskiego ma podobne właściwości do olejku z cedru himalajskiego. Podobnie jak olejek eteryczny z cedru himalajskiego wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej i redukuje cellulit. Promuje mikrokrążenie w naczyniach włosowatych, wzmacnia naczynia krwionośne i likwiduje obrzęki. Ma również bardzo korzystny wpływ na dobre samopoczucie, usuwa niepokój i dodaje pewności siebie. Jego stosowanie zaleca się w przypadku cellulitu, dla pozbycia się nadmiaru wody z organizmu, w miażdżycy, w przypadku skóry i włosów przetłuszczających się, łupieżu, wypadaniu włosów, grzybicy skóry, pasożytów, egzemy, a także w stanach smutku i napięcia nerwowego. Olejek jest też sprawdzonym środkiem odstraszającym komary, kleszcze, mole i inne owady.
Zewnętrznie:
- Przed użyciem olejek należy rozcieńczyć na przykład w oleju migdałowym lub innym. Dopiero tak przygotowany olejek (mieszanina olejku cedrowego i migdałowego) może być użyty do aplikacji.
- Masaż dla pobudzenia krążenia, eliminacji toksyn, odchudzający.
- W przypadku korekty figury można wmasować olejek (rozcieńczony) na biodrach, udach, pośladkach i brzuchu. Następnie uda i pośladki owijamy folią spożywczą. Aby przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej i odprowadzanie toksyn należy wykonywać ćwiczenia, tańczyć, itp. Po 20 minutach zdjąć folię i wziąć prysznic. W razie wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości zabieg należy natychmiast przerwać. Zabieg wykonujemy dwa razy w tygodniu.
- Maski, olejki i szampony do włosów i skóry głowy – w celu wzmocnienia włosów, zapobiegać wypadaniu, w celu likwidacji łupieżu i zmniejszeniu przetłuszczania się włosów. Najprościej dodaj do swojego szamponu kilka – kilkanaście kropli olejku. Możesz również przygotować olejek do włosów na bazie olejku jojoba, dodając do niego kilka kropli olejku cedrowego.
- Kąpiel: dodać kilka kropli do wanny dla relaksu i właściwości gojących.
- Do odświeżania powietrza.
- Środek odstraszający kleszcze i komary: Do 5 łyżeczek oleju roślinnego lub czystej wódki dodaj łyżeczkę olejku cedrowego. Smaruj odsłonięte części ciała. W trakcie stosowania należy uważać by nie potrzeć olejkiem oczu lub ust. Zamiast samego olejku cedrowego można użyć mieszaniny olejków (np. cedru, eukaliptusa, trawy cytronelowej, mięty pieprzowej i geranium).
Środki ostrożności: Nie zaleca się stosowania olejku kobietom w czasie ciąży i karmienia oraz małym dzieciom. Nie stosować nierozcieńczonego.
Dane
- Nazwa botaniczna
- Cedrus atlantica (Endl.) Manetti ex Carriere
- Nazwa INCI
- Cedrus atlantica wood oil
- Synonimy/Inne nazwy
- Atlas Cedar, Atlantic Cedar, African Cedar, Moroccan Cedarwood
- Numer CAS
- 8000-27-9/92201-55-3
- Numer WE (EINECS)
- 295-985-9
- Typ
- Naturalny i 100% czysty olejek eteryczny
- Surowiec
- drewno
- Metoda otrzymywania
- Destylacja parą wodną
- Pochodzenie
- Maroko
- Nuty zapachowe
- Baza, utrwalacz zapachu
inne produkty z tej samej kategorii


Olejek różany z róży damasceńskiej,...

Olejek neroli (Citrus aurantium), z...

Olejek cyprysowy (Cupressus sempervirens)

Olejek grejpfrutowy żółty (Citrus paradisi)

Olejek cytronellowy jawajski (Cymbopogon...

Olejek mandarynkowy (Citrus Nobilis),...

Olejek bergamotowy (Citrus Bergamia)

Olejek manuka (Leptospermum scoparium)
