Olejek cedrowy z cedru atlaskiego (Cedarus atlantica)
Olejek cedrowy z cedru atlaskiego (Cedarus atlantica)

Olejek cedrowy z cedru atlaskiego (Cedarus atlantica)

5,29 zł

Czysty, 100% olejek eteryczny destylowany z drewna cedru atlaskiego (Cedarus atlantica), zwanego również cedrem atlantyckim.

EO72
opcja :
Ilość:

Opis

W sprzedaży spotykany jest olejek cedrowy (z drewna cedrowego) produkowany z różnych gatunków, najczęściej cedru teksańskiego, jałowca wirginijskiego czy jałowca chińskiego a nawet tui. Nie byłoby w tym nic złego gdyby olejki te miały takie same właściwości a tak nie jest. Dlatego warto zwracać uwagę co się kupuje - niezależnie od nazwy.

Nasz kolejny olejek cedrowy destylowany jest z drewna cedru atlaskiego, gatunku pochodzącego z gór Atlas na północy Afryki. Dawniej z drewna tego drzewa robiono skrzynie do przechowywania pościeli i odzieży, ponieważ było to skutecznym sposobem ochrony przed molami i innymi owadami. Wykorzystanie olejku cedrowego z cedru atlaskiego sięga czasów starożytnego Egiptu, gdzie używany był do wyrobu perfum, kosmetyków i balsamowania.

Podstawowe właściwości

Olejek z cedru atlaskiego ma podobne właściwości do olejku z cedru himalajskiego. Podobnie jak olejek eteryczny z cedru himalajskiego wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej i redukuje cellulit. Promuje mikrokrążenie w naczyniach włosowatych, wzmacnia naczynia krwionośne i likwiduje obrzęki. Ma również bardzo korzystny wpływ na dobre samopoczucie, usuwa niepokój i dodaje pewności siebie. Jego stosowanie zaleca się w przypadku cellulitu, dla pozbycia się nadmiaru wody z organizmu, w miażdżycy, w przypadku skóry i włosów przetłuszczających się, łupieżu, wypadaniu włosów, grzybicy skóry, pasożytów, egzemy, a także w stanach smutku i napięcia nerwowego. Olejek jest też sprawdzonym środkiem odstraszającym komary, kleszcze, mole i inne owady.

Zewnętrznie:

  • Przed użyciem olejek należy rozcieńczyć na przykład w oleju migdałowym lub innym. Dopiero tak przygotowany olejek (mieszanina olejku cedrowego i migdałowego) może być użyty do aplikacji.
  • Masaż dla pobudzenia krążenia, eliminacji toksyn, odchudzający.
  • W przypadku korekty figury można wmasować olejek (rozcieńczony) na biodrach, udach, pośladkach i brzuchu. Następnie uda i pośladki owijamy folią spożywczą. Aby przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej i odprowadzanie toksyn należy wykonywać ćwiczenia, tańczyć, itp. Po 20 minutach zdjąć folię i wziąć prysznic. W razie wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości zabieg należy natychmiast przerwać. Zabieg wykonujemy dwa razy w tygodniu.
  • Maski, olejki i szampony do włosów i skóry głowy – w celu wzmocnienia włosów, zapobiegać wypadaniu, w celu likwidacji łupieżu i zmniejszeniu przetłuszczania się włosów. Najprościej dodaj do swojego szamponu kilka – kilkanaście kropli olejku. Możesz również przygotować olejek do włosów na bazie olejku jojoba, dodając do niego kilka kropli olejku cedrowego.
  • Kąpiel: dodać kilka kropli do wanny dla relaksu i właściwości gojących.
  • Do odświeżania powietrza.
  • Środek odstraszający kleszcze i komary: Do 5 łyżeczek oleju roślinnego lub czystej wódki dodaj łyżeczkę olejku cedrowego. Smaruj odsłonięte części ciała. W trakcie stosowania należy uważać by nie potrzeć olejkiem oczu lub ust. Zamiast samego olejku cedrowego można użyć mieszaniny olejków (np. cedru, eukaliptusa, trawy cytronelowej, mięty pieprzowej i geranium).

Środki ostrożności: Nie zaleca się stosowania olejku kobietom w czasie ciąży i karmienia oraz małym dzieciom. Nie stosować nierozcieńczonego.

Szczegóły produktu

Nazwa botaniczna
Cedrus atlantica (Endl.) Manetti ex Carriere
Nazwa INCI
Cedrus atlantica wood oil
Synonimy/Inne nazwy
Atlas Cedar, Atlantic Cedar, African Cedar, Moroccan Cedarwood
Numer CAS
8000-27-9/92201-55-3
Numer WE (EINECS)
295-985-9
Typ
Naturalny i 100% czysty olejek eteryczny
Surowiec
drewno
Metoda otrzymywania
Destylacja parą wodną
Pochodzenie
Maroko
Nuty zapachowe
Baza, utrwalacz zapachu
Cedr atlaski (Cedarus atlantica)

Olejek cedrowy z cedru atlaskiego (Cedarus atlantica)

5,29 zł