Cera Bellina

Już od 14,52 zł

Cera Bellina jest produktem, który koniecznie trzeba mieć. Dodatek tego specjalnego wosku o właściwościach żelujących rozwiązuje podstawowe problemy związane z masłami i zestalonymi olejami. Gwarantuje otrzymanie jednolitej struktury, bez rozwarstwiania się i ziarnistości. Pozwala także na równomierne zawieszenie w produktach kosmetycznych nierozpuszczalnych składników, które dzięki temu nie będą opadać, wypływać na wierzch, oddzielać się od reszty.

Kod: SL95
Dostępność:
W magazynie

Cera Bellina jest naturalnym woskiem pszczelim, w którym wolne kwasy tłuszczowe zostały przekształcone w estry poliglicerolu. Wynikiem tego otrzymujemy produkt, w którym połączone zostały korzyści wosku pszczelego z aktywnością estrów poliglicerowych. Unikalne właściwości Cera Bellina pozwalają tworzyć lepsze i doskonalsze kosmetyki.

Cera Bellina już w stosunkowo niskich stężeniach żeluje oleje i masła, co umożliwia tworzenie niezwykle stabilnych i płynnych żeli w produktach bezwodnych.

Posiada znakomitą zdolność hamowania krystalizacji fazy olejowej, co pozwala na zwiększenie stabilności kosmetyków, zapobiegając rozwarstwianiu się i powstawaniu grudek. Cecha ta pozwala na przykład wyeliminować efekt ziarnistości, który często pojawia się w przypadku produktów opartych na naturalnych masłach. Dzięki temu balsamy do ust czy balsam do ciała w kostkach zawsze będą idealnie jednolite.

W emulsjach działa jako stabilizator, modyfikator reologii, środek zagęszczający dla fazy olejowej i zapobiegający krystalizacji oraz jako ko-emulgator o niskim HLB.

W szminkach, balsamach do ust, maściach, masłach do ciała lub dezodorantach w sztyfcie zapewnia doskonałą jednolitą konsystencję i zapobiega „poceniu się”.

W kosmetykach kolorowych Cera Bellina pozwala na dokładne rozproszenie pigmentów i utrzymanie ich równomiernego rozprowadzania.

Poprawia stabilność dyspersji z nierozpuszczalnymi składnikami (organiczne i nieorganiczne pigmenty, wypełniacze, składniki do peelingu, dekoracji, itp.).

Cera Bellina jest składnikiem odpowiednim dla każdego rodzaju skóry, łącznie ze skórą wrażliwą. Skórze nadaje gładkie, satynowe odczucie w dotyku.

Sugerowane użycie : 1 - 30%
Każdy olej czy mieszanka olejów i maseł w praktyce może wymagać innego stężenia, dlatego najlepiej właściwe proporcje dobrać doświadczalnie. Dla uzyskania żelu olejowego można zacząć od 5 – 10% wosku Cera Bellina. Natomiast do zmiany reologii emulsji można na początek spróbować 10 – 15% fazy olejowej.

Wartość HLB: ok. 4 – 5
Temperatura topnienia: 63 - 73°C

Cera Bellina