0
0 Koszyk (Pusty)
Kwas stearynowy czysty

Kwas stearynowy czysty

Wysokiej jakości czysty kwas stearynowy (jednoskładnikowy), pochodzenia naturalnego. Zwróć uwagę - to nie jest mieszanina. W handlu dostępne są różne rodzaje kwasu stearynowego, które nie są czystym kwasem stearynowym lecz mieszaniną kwasów tłuszczowych, kwasu palmitynowego z kwasem stearynowym. Popularny jest na przykład kwas stearynowy, w którym kwas palmitynowy i stearynowy są w proporcji 50/50. Dlatego przy wyborze kwasu stearynowego miej to na uwadze, gdyż proporcje kwasów tłuszczowych mogą wpływać na właściwości w konkretnym zastosowaniu.

7,46 zł (6.07 netto)
Kod
SL84/15
opcja

Kwas stearynowy jest naturalnie występującym kwasem tłuszczowym. W kosmetykach jest on używany do emulgowania, zagęszczania i stabilizacji emulsji a także jako składnik o działaniu nawilżającym i ochronnym. Dodanie kwasu stearynowego zwiększa również okres przydatności kosmetyku oraz sprawia, że emulsja jest bardziej jedwabista w dotyku i nabiera ładnego perłowego blasku. Zaleca się stosować w stężeniu do 2-5%. Kwasem stearynowym można zastąpić w części wosk emulgujący (do 40%).

Kwas stearynowy użyty do produkcji mydła zwiększa jego twardość i nadaje pianie pięknego perłowego blasku (2 łyżki na 1kg). Może być również użyty dla podniesienia temperatury topnienia i zwiększenia twardości wosku świecowego (6-12 łyżek na 1kg wosku).

--

MSDS Stearic Acid

Karta charakterystyki dla kwasu stearynowego, wer. ang.

Pobierz (338.93KB)

Specyfikacja

Nazwa INCI
Stearic acid