Ceramide MIX

Mieszanina ekstraktu z soi i ceramidów 2 w postaci biomimetycznej matrycy, która uzupełnia ceramidy w skórze i inne kluczowe składniki, wzmacnia połączenia ceramidów i lipidów, przywraca skórze prawidłowe funkcje barierowe.

Kod: LQ86
Dostępność:
Brak w magazynie

Ceramide MIX jest mieszaniną ekstraktu lipidowego z soi i ceramidów 2. Ceramidy są naturalnym składnikiem lipidów skóry i głównym składnikiem tzw. cementu międzykomórkowego, wraz z wolnymi kwasami tłuszczowymi i cholesterolem tworząc barierę wodno-lipidową naskórka. Przy czym zawartość ceramidów sięga 40 – 50%. Ceramidy odgrywają kluczową rolę w zatrzymywaniu wody przez skórę. Gdy w naskórku brakuje ceramidów, zaburzeniu ulegają procesy rogowacenia, skóra szybciej się starzeje, jest bardziej wiotka, traci elastyczność i jest podatna na zmiany patologiczne.

Ceramidy i bariera lipidowa są wrażliwe na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Do zaburzeń mogą również przyczynić się czynniki wewnętrzne takie jak na przykład stres czy zmiany hormonalne. Ponadto ilość produkowanych przez skórę ceramidów zmniejsza się wraz z wiekiem.

Ceramidy mają również wpływ na wygląd i kondycję włosów, bowiem są elementem spoiwa międzykomórkowego włosów. Ich niedobór powoduje matowienie, łamliwość, spadek elastyczności i sprężystości włosów. Niestety do utraty spoiwa międzykomórkowego we włosach i ceramidów mogą wyraźnie przyczyniać się zabiegi upiększające, w szczególności utlenianie, farbowanie, częste stosowanie suszarek do włosów i prostownic. Podobnie jak w przypadku skóry szkodliwe jest promieniowanie UV.

Ceramide MIX jest mieszaniną ekstraktu lipidowego z soi i ceramidów 2, stanowiąc biomimetyczną matrycę lipidową, która uzupełniając kluczowe składniki przywraca prawidłową barierę wodno-lipidową skóry. Oprócz ceramidów zawiera między innymi witaminę E i fitosterole, w tym stigmasterol i β-sitosterol, które są roślinnymi analogami cholesterolu.

Poprzez uzupełnianie występujących w naskórku niedoborów Ceramide MIX podnosi funkcje barierowe skóry, poprawia metabolizm wody, poprawia odżywianie skóry, przyspiesza regenerację naskórka i poprawia jego odporność na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Poprawia gładkość i elastyczność skóry, głęboko nawilża, pozwala poprawić i utrzymać zdrowy wygląd skóry. Wspiera walkę z oznakami starzenia się skóry. Jest doskonałym składnikiem kosmetycznym do pielęgnacji skóry, szczególnie ukierunkowanym dla skóry suchej i dojrzałej.

Przeznaczenie: Produkty anti-aging, przeciwzmarszczkowe kremy, mleczka. Kremy dla skóry suchej i wrażliwej, preparaty przed i po opalaniu, odżywki do włosów.

Dawkowanie: 0,1 - 5%