Pentavitin

Już od 11,50 zł

Pentavitin to naturalny składnik nawilżający o wyjątkowej mocy, przez kosmetologów nazywany magnesem wilgoci. Zapewnia skórze natychmiastowe nawilżenie, które utrzymuje się przez 72 godziny. Natomiast stosowany systematycznie przez dwa tygodnie zapewnia trwały efekt. Zatwierdzony przez ECOCERT do stosowania w kosmetykach ekologicznych.

Kod: LQ83
Dostępność:
W magazynie

Pentavitin jest substancją w 100% naturalną, pochodzenia roślinnego. Jego działanie wynika ze specyficznego kompleksu węglowodanowego podobnego do kompleksu węglowodanowego obecnego w ludzkiej skórze oraz wyjątkowej zdolności wiązania wody. Pentavitin zwiększa nawilżenie warstwy rogowej naskórka i zwiększa hydratację skóry. W konsekwencji likwiduje suchość, swędzenie i łuszczenie się skóry. Poprawia jej elastyczność i gładkość a ostatecznie prowadzi do zdrowego wyglądu skóry.

Pentavitin daje natychmiastowy efekt nawilżenia, który utrzymuje się przez 72 godziny. Silna poprawa komfortu skóry następuje już po 2 tygodniach stosowania, natomiast po 4 tygodniach skóra jest wyraźnie gładsza. Kojący efekt nawilżenia skóry powstaje nawet przy niskich stężeniach, co umożliwia zastosowanie składnika nie tylko w kremach, ale również w produktach spłukiwanych, np. szamponach do włosów by zlikwidować świąd skóry głowy. Stosowany jako składnik preparatów do pielęgnacji włosów nawilża skórę głowy i zmniejsza jej wrażliwość.

Według badań klinicznych składnik ten charakteryzuje się niezwykłą skutecznością. Po 2 tygodniach stosowania następuje 50 proc. poprawa miękkości i gładkości skóry oraz 50 proc. redukcja swędzenia i łuszczenia.

Pentavitin zapewniając głębokie nawilżenie skóry rozwiązuje cały szereg problemów związanych z problemami skórnymi, które powodują nieprzyjemne odczucia takie jak swędzenie, łuszczenie, pieczenie, zaczerwienienie czy po prostu nieprzyjemne uczucie wysuszonej i napiętej skóry. Doskonale rozwiązuje potrzeby nawilżenia skóry zarówno krótko, jak i długoterminowo. Wspiera skórę w ochronie przed działaniem niekorzystnych czynników środowiska czy detergentami. Pentavitin szczególnie nadaje się do zastosowania w wysokowydajnych kosmetykach nawilżających do twarzy i ciała. Bardzo dobrym uzupełnieniem dla Pentavitinu jest kwas hialuronowy.

Sugerowane użycie: Kremy i żele nawilżające 1 – 5%, szampony i odżywki do włosów 0,2%.

Pentavitin