Plant Keratin PF

Plant Keratin PF

8,13 zł

Roślinna keratyna (fitokeratyna) jest znakomitą alternatywą dla powszechnie dotychczas stosowanej keratyny zwierzęcej. Zawiera hydrolizowane proteiny z pszenicy, kukurydzy i soi. Idealny składnik wzmacniający właściwości nawilżające, kondycjonujące, błonotwórcze i łagodzące podrażnienia w produktach do pielęgnacji skóry, włosów i paznokci. Odpowiednia wielkość cząsteczek sprawia, że produkt jest odpowiedni także dla osób z alergią.

kod produktu: LQ72
Ilość:

Opis

Roślinna keratyna jest kompleksem aminokwasów pochodzenia roślinnego, otrzymanych z białek soi, pszenicy i kukurydzy. Proporcje aminokwasów są dokładnie w takich samych proporcjach jak w ludzkiej keratynie. Niska masa cząsteczkowa umożliwia im bardzo dobre wnikanie w głąb naskórka, włosów i paznokci. Jest substancją błonotwórczą, może służyć do ochrony przed utratą białek, poprawy nawilżenia, odżywienia i wzmocnienia.

Wnikając we włosy łatwo wiąże się z białkiem włosów, odbudowuje i regeneruje uszkodzenia, zwiększa zasób wolnych aminokwasów, które są niezbędne dla utrzymania właściwej wilgoci i odporności na uszkodzenia. Przyczynia się do wzmocnienia włosów, poprawy ich elastyczności i połysku. W związku z tym doskonale nadaje się do włosów matowych, suchych, łamliwych i zniszczonych. Produkt może być również pomocny w pielęgnacji paznokci, by je wzmocnić, zapobiegać rozdwajaniu i pękaniu, usunąć przebarwienia i poprawić koloryt. Ma również zdolność przenikania w głąb naskórka zapewniając poprawę nawilżenia skóry, nadaje skórze miękkości i zdrowego wyglądu.

Parametry

Nazwa INCI
Hydrolyzed Corn Protein & Hydrolyzed Wheat Protein & Hydrolyzed Soy Protein
Numer CAS
100209-41-4, 100209-45-8, 68607-88-5
Numer WE (EINECS)
309-349-6, 309-353-8, 271-770-5
Pochodzenie
USA
Sugerowane użycie
1 - 5%
Dodatki
Nie zawiera konserwantów i innych dodatków

Plant Keratin PF

8,13 zł