0
0 Koszyk (Pusty)
Olejek cyprysowy (Cupressus sempervirens)

Olejek cyprysowy (Cupressus sempervirens)

8,96 zł (7.28 netto)
Kod
EO31/2
opcja

Czysty olejek eteryczny z cyprysu

Cyprys jest wiecznie zielonym drzewem, pochodzącym z basenu Morza Śródziemnego. Fenicjanie i Kreteńczycy używali drzewa cyprysowego do budowy statków i domów. Egipcjanie używali drewna cyprysowego do wyrobu sarkofagów a Grecy do rzeźbienia posągów swoich bogów. Nazwa wzięła się od greckiego słowa „sempervirens” oznaczającego wieczne życie. Drzewo dało nazwę Cyprowi, na której to wyspie było czczone.

Podstawowe właściwości:

Właściwości olejku cyprysowego bardzo się różnią. Zmniejsza obrzęki żył, kanałów limfatycznych i prostaty. Pomaga również w zmęczeniu, wyczerpaniu i nadpobudliwości. Ma działanie przeciwskurczowe, antybakteryjne, antyseptyczne.

Zewnętrznie: Masaż na bóle reumatyczne i żylaki. Jeżeli masaż jest niewskazany zaleca się zimne okłady. Doskonały na cellulit. W przypadku infekcji układu oddechowego wlać 2 – 3 krople olejku na chusteczkę i wdychać. Odpowiedni do skóry tłustej, do toników po goleniu, dezodorantów antyperspiracyjnych i preparatów likwidujących przykry zapach stóp.

Wewnętrznie: 1-2 krople olejku dwa do trzech razy dziennie.

Środki ostrożności! Nie zaleca się podczas pierwszych 3 miesięcy ciąży. W przypadku chorób hormonozależnych, raka prostaty, dysplazji piersi.

Polecane olejki do mieszanek z olejkiem cyprysowym: Bergamotka, szałwia, koper, grejpfrut, jałowiec, lawenda, cytryna, limonka, pomarańcza, sosna, rozmaryn, mandarynka.

--

Specyfikacja

Nazwa botaniczna
Cupressus sempervirens L.
Typ
Naturalny i 100% czysty olejek eteryczny
Surowiec
liście
Metoda otrzymywania
Destylacja parą wodną
Pochodzenie
Włochy