Cyprys (Cupressus sempervirens): Olejek eteryczny z gałązek z liśćmi

Już od 8,96 zł
Kod: EO31
Dostępność:
W magazynie

Czysty olejek eteryczny z cyprysu

Cyprys jest wiecznie zielonym drzewem, pochodzącym z basenu Morza Śródziemnego. Fenicjanie i Kreteńczycy używali drzewa cyprysowego do budowy statków i domów. Egipcjanie używali drewna cyprysowego do wyrobu sarkofagów a Grecy do rzeźbienia posągów swoich bogów. Nazwa wzięła się od greckiego słowa „sempervirens” oznaczającego wieczne życie. Drzewo dało nazwę Cyprowi, na której to wyspie było czczone.

Podstawowe właściwości:

Właściwości olejku cyprysowego bardzo się różnią. Zmniejsza obrzęki żył, kanałów limfatycznych i prostaty. Pomaga również w zmęczeniu, wyczerpaniu i nadpobudliwości. Ma działanie przeciwskurczowe, antybakteryjne, antyseptyczne.

Zewnętrznie: Masaż na bóle reumatyczne i żylaki. Jeżeli masaż jest niewskazany zaleca się zimne okłady. Doskonały na cellulit. W przypadku infekcji układu oddechowego wlać 2 – 3 krople olejku na chusteczkę i wdychać. Odpowiedni do skóry tłustej, do toników po goleniu, dezodorantów antyperspiracyjnych i preparatów likwidujących przykry zapach stóp.

Wewnętrznie: 1-2 krople olejku dwa do trzech razy dziennie.

Środki ostrożności! Nie zaleca się podczas pierwszych 3 miesięcy ciąży. W przypadku chorób hormonozależnych, raka prostaty, dysplazji piersi.

Polecane olejki do mieszanek z olejkiem cyprysowym: Bergamotka, szałwia, koper, grejpfrut, jałowiec, lawenda, cytryna, limonka, pomarańcza, sosna, rozmaryn, mandarynka.

Więcej informacji
Nazwa botaniczna:Cupressus sempervirens L.
Numer WE (EINECS)283-626-9
Numer CAS84696-07-1
INCICupressus sempervirens leaf oil
Rodzaj produktuNaturalny olejek eteryczny destylowany parą wodną
Metoda otrzymaniaDestylacja parą wodną
Nuty zapachoweŚrodkowe
SurowiecLiście
PochodzienieWłochy lub Hiszpania
Cyprys (Cupressus sempervirens): Olejek eteryczny z gałązek z liśćmi