

Olejek cyprysowy (Cupressus sempervirens)
Czysty olejek eteryczny z cyprysu
Cyprys jest wiecznie zielonym drzewem, pochodzącym z basenu Morza Śródziemnego. Fenicjanie i Kreteńczycy używali drzewa cyprysowego do budowy statków i domów. Egipcjanie używali drewna cyprysowego do wyrobu sarkofagów a Grecy do rzeźbienia posągów swoich bogów. Nazwa wzięła się od greckiego słowa „sempervirens” oznaczającego wieczne życie. Drzewo dało nazwę Cyprowi, na której to wyspie było czczone.
Podstawowe właściwości:
Właściwości olejku cyprysowego bardzo się różnią. Zmniejsza obrzęki żył, kanałów limfatycznych i prostaty. Pomaga również w zmęczeniu, wyczerpaniu i nadpobudliwości. Ma działanie przeciwskurczowe, antybakteryjne, antyseptyczne.
Zewnętrznie: Masaż na bóle reumatyczne i żylaki. Jeżeli masaż jest niewskazany zaleca się zimne okłady. Doskonały na cellulit. W przypadku infekcji układu oddechowego wlać 2 – 3 krople olejku na chusteczkę i wdychać. Odpowiedni do skóry tłustej, do toników po goleniu, dezodorantów antyperspiracyjnych i preparatów likwidujących przykry zapach stóp.
Wewnętrznie: 1-2 krople olejku dwa do trzech razy dziennie.
Środki ostrożności! Nie zaleca się podczas pierwszych 3 miesięcy ciąży. W przypadku chorób hormonozależnych, raka prostaty, dysplazji piersi.
Polecane olejki do mieszanek z olejkiem cyprysowym: Bergamotka, szałwia, koper, grejpfrut, jałowiec, lawenda, cytryna, limonka, pomarańcza, sosna, rozmaryn, mandarynka.
Dane
- Nazwa botaniczna
- Cupressus sempervirens L.
- Typ
- Naturalny i 100% czysty olejek eteryczny
- Surowiec
- liście
- Metoda otrzymywania
- Destylacja parą wodną
- Pochodzenie
- Włochy
inne produkty z tej samej kategorii


Olejek sosnowy (Pinus sylvestris)

Olejek petitgrain (Citrus Aurantium)

Olejek z Anyżu gwiadkowego (Illicium verum)

Olejek pomarańczowy zagęszczony (Citrus...

Olejek majerankowy (Origanum majorana)

Olejek rozmarynowy (Rosmarinus...

Olejek bergamotowy (Citrus Bergamia), typ FCF

Olejek fenkułowy (Foeniculum vulgare) słodki
