Koszyk (Pusty) 0

Drzewo herbaciane (Melaleuca alternifolia) olejek eteryczny

A1274/3
20,68 zł

100% czysty olejek eteryczny z drzewa herbacianego.

W magazynie

Drzewo herbaciane nie ma nic wspólnego z herbatą, podobnie zapach olejku jest całkiem inny niż zapach „herbaciany”. Jest to krzew, który pochodzi z północnej Australii. Może osiągnąć 6 metrów wysokości. Liście krzewu wykorzystywane były przez Aborygenów od 3000 lat jako lekarstwo i uniwersalny środek antyseptyczny.

Podstawowe właściwości

Olejek z drzewa herbacianego ma silne działanie antyseptyczne, wykazuje się szerokim spektrum działania przeciwbakteryjnego i immunostymulującego. Jest skuteczny przeciw bakteriom, wirusom i grzybom. Pomocny w zakażeniach układu pokarmowego i moczowo-płciowego. Stosowany zewnętrznie działa również przeciwzapalnie i dezynfekująco.

Zewnętrznie: Na ograniczonych obszarach skóry przeciwzapalnie i aby zmniejszyć ryzyko rozwoju infekcji.

Wewnętrznie: Inhalacje w przypadku przeziębień, zapalenie oskrzeli, ból głowy.

Polecane olejki do mieszanek z olejkiem drzewa herbacianego: Cynamon, szałwia, goździk, geranium, lawenda, cytryna, mirra, gałka muszkatołowa, drzewo różane, rozmaryn, tymianek.

Uwagi

Olejek drzewa herbacianego jako jeden z nielicznych olejków może być używany na skórę bez rozcieńczenia, ale tylko miejscowo. Lepiej jednak trzymać się zasady, by nie używać nierozcieńczonych olejków.

Szczegółowe referencje