Olejek goździkowy z pączków goździkowca korzennego (Syzygium aromaticum)
Olejek goździkowy z pączków goździkowca korzennego (Syzygium aromaticum)

Olejek goździkowy z pączków goździkowca korzennego (Syzygium aromaticum)

8,41 zł
Obecnie brak na stanie

Naturalny olejek eteryczny z „goździków” czyli aromatycznych pączków goździkowca korzennego. Olejek 100% czysty i naturalny, destylowany parą wodną.

EO40
opcja :
Ilość:

Opis

Goździkowiec korzenny (drzewo goździkowe) pochodzi z Moluków (Wysp Korzennych) na oceanie Indyjskim. Jakkolwiek można się spotkać z różnymi nazwami łacińskimi prawidłowa nazwa oryginalnego gatunku drzewa goździkowego to Syzygium aromaticum (L.) Merr. & L.M.Perry. Pączki kwiatowe potocznie zwane goździkami są jedną z najstarszych przypraw w dziejach ludzkości. Mają ostry, palący smak i silny, korzenny zapach. Zawierają 15 - 22% cennego olejku goździkowego, który stosuje się w przemyśle perfumeryjnym i lecznictwie. .

Podstawowe właściwości

Olejek goździkowy jest znakomitym środkiem do dezynfekcji powietrza. Jest bardzo silnym środkiem antybakteryjnym o szerokim spektrum działania. Działa również antyseptycznie, przeciwwirusowo, przeciwgrzybicze, przeciwpasożytnicze, przeciwbólowo i uzdrawiająco. Ogólnie uznawany jest za dobry stymulant. Energetyzujący i bardzo ożywiający, wskazany jest w zmęczeniu, obniżeniu ciśnienia tętniczego, a także dla stymulowania układu odpornościowego.

Jest bardzo skuteczny w różnorodnych problemach stomatologicznych, stąd można go znaleźć w składzie preparatów przeznaczonych do leczenia i higieny jamy ustnej. Pomaga przy bólu zębów, owrzodzeniach i stanach zapalnych jamy ustnej i dziąseł.

Może być stosowany na trądzik, stłuczenia, oparzenia, skaleczenia, jako środek przeciwbólowy. W przypadku artretyzmu i reumatyzmu. Pomaga również przy wymiotach, biegunce, wzdęciach, skurczach i pasożytach przewodu pokarmowego.

Może być także pomocny w dolegliwościach układu oddechowego, dla łagodzenia trudności z oddychaniem, przy zapaleniu oskrzeli, astmie, gruźlicy.

Olejek goździkowy jest dobrym repelentem i może być użyty do odstraszania owadów, np. moli.

Zewnętrznie:

  • Olejek goździkowy jest bardzo silny i należy go stosować z rozwagą. Do masażu, w olejkach do ciała, kremach, itp. należy używać stężenia poniżej 1%.
  • Ból zęba: 1 kropla olejku na wacik i przyłożyć do bolącego zęba.

Wewnętrznie:

  • 1-3 krople olejku trzy do czterech razy dziennie, maksymalnie do 7 dni.
  • W kuchni: Doprawianie mięs, kapusty – aby dodać aromatu i ułatwić trawienie.

Środki ostrożności: Nie stosować w czasie ciąży. U niektórych osób olejek może powodować podrażnienie skóry, może też powodować podrażnienie błon śluzowych. Dlatego należy stosować z rozwagą, zaleca się również wykonanie testu uczuleniowego na wewnętrznej stronie łokcia.

Szczegóły produktu

Nazwa botaniczna
Syzygium aromaticum (L.) Merr. & Perry
Nazwa INCI
Eugenia caryophyllus bud oil
Synonimy/Inne nazwy
Caryophyllus aromaticus L., Caryophyllus hortensis, Caryophyllus silvestris, Eugenia aromatica, Eugenia caryophyllata, Eugenia caryophyllus, Jambosa caryophyllus, Myrtus caryophyllus
Typ
Naturalny i 100% czysty olejek eteryczny
Surowiec
pączki (goździki)
Metoda otrzymywania
Destylacja parą wodną
Pochodzenie
Indonezja
Goździkowiec korzenny (Syzygium aromaticum)

Olejek goździkowy z pączków goździkowca korzennego (Syzygium aromaticum)

8,41 zł