

Bla bla bla bla ......
Bla bla bla bla ......
Naturalny olejek eteryczny z „goździków” czyli aromatycznych pączków goździkowca korzennego. Olejek 100% czysty i naturalny, destylowany parą wodną.
Goździkowiec korzenny (drzewo goździkowe) pochodzi z Moluków (Wysp Korzennych) na oceanie Indyjskim. Jakkolwiek można się spotkać z różnymi nazwami łacińskimi prawidłowa nazwa oryginalnego gatunku drzewa goździkowego to Syzygium aromaticum (L.) Merr. & L.M.Perry. Pączki kwiatowe potocznie zwane goździkami są jedną z najstarszych przypraw w dziejach ludzkości. Mają ostry, palący smak i silny, korzenny zapach. Zawierają 15 - 22% cennego olejku goździkowego, który stosuje się w przemyśle perfumeryjnym i lecznictwie. .
Olejek goździkowy jest znakomitym środkiem do dezynfekcji powietrza. Jest bardzo silnym środkiem antybakteryjnym o szerokim spektrum działania. Działa również antyseptycznie, przeciwwirusowo, przeciwgrzybicze, przeciwpasożytnicze, przeciwbólowo i uzdrawiająco. Ogólnie uznawany jest za dobry stymulant. Energetyzujący i bardzo ożywiający, wskazany jest w zmęczeniu, obniżeniu ciśnienia tętniczego, a także dla stymulowania układu odpornościowego.
Jest bardzo skuteczny w różnorodnych problemach stomatologicznych, stąd można go znaleźć w składzie preparatów przeznaczonych do leczenia i higieny jamy ustnej. Pomaga przy bólu zębów, owrzodzeniach i stanach zapalnych jamy ustnej i dziąseł.
Może być stosowany na trądzik, stłuczenia, oparzenia, skaleczenia, jako środek przeciwbólowy. W przypadku artretyzmu i reumatyzmu. Pomaga również przy wymiotach, biegunce, wzdęciach, skurczach i pasożytach przewodu pokarmowego.
Może być także pomocny w dolegliwościach układu oddechowego, dla łagodzenia trudności z oddychaniem, przy zapaleniu oskrzeli, astmie, gruźlicy.
Olejek goździkowy jest dobrym repelentem i może być użyty do odstraszania owadów, np. moli.
Zewnętrznie:
Wewnętrznie:
Środki ostrożności: Nie stosować w czasie ciąży. U niektórych osób olejek może powodować podrażnienie skóry, może też powodować podrażnienie błon śluzowych. Dlatego należy stosować z rozwagą, zaleca się również wykonanie testu uczuleniowego na wewnętrznej stronie łokcia.