0
olejek eteryczny z różowych grejpfrutów

Olejek grejpfrutowy różowy (Citrus paradisi)

Czysty olejek eteryczny tłoczony ze skórek różowych grejpfrutów.

7,42 zł
kod
EO41/2
opcja

Opis

Olejek otrzymywany jest ze świeżych skórek różowych grejpfrutów. Ma świeży, przyjemnie słodki i cierpki aromat, bardzo charakterystyczny dla owocu. Jest to bardzo energetyzujący olejek i doskonale sprawdza się, gdy potrzebujemy pobudzenia i więcej sił witalnych by móc sprostać trudom dnia.

Podstawowe właściwości

Przez aromaterapeutów uważany jest za podnoszący na duchu, a także likwidujący ból, sztywność mięśni i zmęczenie. Pomaga przy wyczerpaniu nerwowym, depresji, bezsenności, stanach lękowych, PMS. Poprawia krążenie krwi i limfy, napina skórę i redukuje cellulit. Z tego względu często stosowany jest w produktach modelujących sylwetkę i antycellulitowych. Zalecany jest przede wszystkim dla skóry potrzebującej oczyszczenia, dla skóry tłustej i dla leczenia trądziku. Korzystny w przypadku przetłuszczających się włosów i skóry głowy. Ma pozytywny wpływ na układ pokarmowy, reguluje apetyt, zapobiega wzdęciom, zaparciom, poprawia trawienie i przemianę materii. Stymuluje wątrobę i woreczek żółciowy. Zalecany jest dla regulacji wagi, zaburzeń w odżywianiu i problemach z otyłością. Ze względu na orzeźwiający zapach i właściwości antyseptyczne jest bardzo dobrym olejkiem do odświeżania i oczyszczania powietrza w pomieszczeniach.

Wewnętrznie:

  • 1-2 krople do czterech razy dziennie.

Środki ostrożności: Po zastosowaniu olejku na skórę nie wolno wystawiać się na otwarte słońce, ponieważ może wystąpić fotouczulenie. W przypadku skóry wrażliwej olejek należy odpowiednio rozcieńczyć. Przy pierwszym użyciu należy wykonać test na wewnętrznej stronie przedramienia.

Nazwa botaniczna
Citrus ×paradisi Macfad.
Typ
Naturalny i 100% czysty olejek eteryczny
Surowiec
skórki z grejpfrutów
Metoda otrzymywania
Tłoczenie na zimno
Pochodzenie
USA