0
0 Koszyk (Pusty)
olejek eteryczny z różowych grejpfrutów

Olejek grejpfrutowy różowy (Citrus paradisi)

7,42 zł

Czysty olejek eteryczny tłoczony ze skórek różowych grejpfrutów.

Obecnie brak na stanie

Olejek otrzymywany jest ze świeżych skórek różowych grejpfrutów. Ma świeży, przyjemnie słodki i cierpki aromat, bardzo charakterystyczny dla owocu. Jest to bardzo energetyzujący olejek i doskonale sprawdza się, gdy potrzebujemy pobudzenia i więcej sił witalnych by móc sprostać trudom dnia.

Podstawowe właściwości

Przez aromaterapeutów uważany jest za podnoszący na duchu, a także likwidujący ból, sztywność mięśni i zmęczenie. Pomaga przy wyczerpaniu nerwowym, depresji, bezsenności, stanach lękowych, PMS. Poprawia krążenie krwi i limfy, napina skórę i redukuje cellulit. Z tego względu często stosowany jest w produktach modelujących sylwetkę i antycellulitowych. Zalecany jest przede wszystkim dla skóry potrzebującej oczyszczenia, dla skóry tłustej i dla leczenia trądziku. Korzystny w przypadku przetłuszczających się włosów i skóry głowy. Ma pozytywny wpływ na układ pokarmowy, reguluje apetyt, zapobiega wzdęciom, zaparciom, poprawia trawienie i przemianę materii. Stymuluje wątrobę i woreczek żółciowy. Zalecany jest dla regulacji wagi, zaburzeń w odżywianiu i problemach z otyłością. Ze względu na orzeźwiający zapach i właściwości antyseptyczne jest bardzo dobrym olejkiem do odświeżania i oczyszczania powietrza w pomieszczeniach.

Wewnętrznie:

  • 1-2 krople do czterech razy dziennie.

Środki ostrożności: Po zastosowaniu olejku na skórę nie wolno wystawiać się na otwarte słońce, ponieważ może wystąpić fotouczulenie. W przypadku skóry wrażliwej olejek należy odpowiednio rozcieńczyć. Przy pierwszym użyciu należy wykonać test na wewnętrznej stronie przedramienia.