Grejpfrut żółty (Citrus paradisi): Olejek eteryczny ze skórek owoców grejpfura odmiany żółtej

Już od 6,22 zł

Czysty olejek eteryczny wytłaczany ze skórek żółtych grejpfrutów.

Kod: EO80
Dostępność:
W magazynie

Olejek otrzymywany jest ze świeżych skórek grejpfrutów. Ma świeży, przyjemnie słodki i cierpki aromat, bardzo charakterystyczny dla owocu. Jest to bardzo energetyzujący olejek i doskonale sprawdza się, gdy potrzebujemy pobudzenia i więcej sił witalnych by móc sprostać trudom dnia.

Podstawowe właściwości

Przez aromaterapeutów uważany jest za podnoszący na duchu, a także likwidujący ból, sztywność mięśni i zmęczenie. Pomaga przy wyczerpaniu nerwowym, depresji, bezsenności, stanach lękowych, PMS. Poprawia krążenie krwi i limfy, napina skórę i redukuje cellulit. Z tego względu często stosowany jest w produktach modelujących sylwetkę i antycellulitowych. Zalecany jest przede wszystkim dla skóry potrzebującej oczyszczenia, dla skóry tłustej i dla leczenia trądziku. Korzystny w przypadku przetłuszczających się włosów i skóry głowy. Ma pozytywny wpływ na układ pokarmowy, reguluje apetyt, zapobiega wzdęciom, zaparciom, poprawia trawienie i przemianę materii. Stymuluje wątrobę i woreczek żółciowy. Zalecany jest dla regulacji wagi, zaburzeń w odżywianiu i problemach z otyłością. Ze względu na orzeźwiający zapach i właściwości antyseptyczne jest bardzo dobrym olejkiem do odświeżania i oczyszczania powietrza w pomieszczeniach.

Wewnętrznie:

  • 1-2 krople do czterech razy dziennie.

Środki ostrożności: Po zastosowaniu olejku na skórę nie wolno wystawiać się na otwarte słońce, ponieważ może wystąpić fotouczulenie. W przypadku skóry wrażliwej olejek należy odpowiednio rozcieńczyć. Przy pierwszym użyciu należy wykonać test na wewnętrznej stronie przedramienia.

Więcej informacji
Nazwa botaniczna:Citrus × paradisi Macfad.
Numer WE (EINECS)289-904-6
Numer CAS8016-20-4
INCICitrus Paradisi Peel Oil
Rodzaj produktuNaturalny olejek eteryczny tłoczony
Metoda otrzymaniaTłoczenie na zimno
Nuty zapachoweGórne
SurowiecSkórki z owoców
PochodzienieUSA
Grejpfrut żółty (Citrus paradisi): Olejek eteryczny ze skórek owoców grejpfura odmiany żółtej