Inutec H25P

21,39 zł

(17.39 netto)

Inutec H25P jest w 100% naturalnym składnikiem otrzymywanym z korzenia cykorii podróżnik. Jest naturalnym substytutem kationowych polimerów w pielęgnacji włosów. Wygładza włosy i skórę, czyni je przyjemniejsze w dotyku i poprawia ich wygląd. Zwiększa i przedłuża działanie lipofilnych substancji czynnych zastosowanych w produktach do mycia i kąpieli. Niejonowy, niedrażniący, całkowicie biodegradowalny i przyjazny dla środowiska.

opcja :
Ilość:
   Inutec H25P
   Inutec H25P
   keyboard_arrow_rightkeyboard_arrow_left

   Opis

   Inutec H25P zawiera inulinę o bardzo wysokiej czystości z cykorii podróżnik (Cichorium intybus). Inulina najpierw ekstrahowana jest z korzenia cykorii a następnie oczyszczana enzymatycznie. Inulina jest wyjątkowym liniowym polimerem zbudowanym z cząsteczek monocukrów. Specyficzne właściwości tak otrzymanej inuliny czynią z niej pożądany składnik kosmetyczny i naturalną alternatywę dla polimerów kationowych.

   Inutec H25P posiada unikalną właściwość, sprawiając, że skóra i włosy są gładkie i przyjemne w dotyku. Właściwość ta jest szczególnie widoczna w przypadku użycia w produktach spłukiwanych, np. szamponach do mycia włosów. Użyty w szamponach, płynach do mycia ciała i żelach pod prysznic czyni zauważalną różnicę, sprawiając, że są łagodniejsze i pozostawiają skórę jedwabiście miękką. Natomiast włosy są bardziej gładkie i odzyskują naturalny blask.

   Inutec H25P ma również zdolność do zatrzymywania na skórze i włosach składników lipofilnych, olejków eterycznych i zapachowych użytych w produktach do mycia. Dzięki temu istnieje możliwość zwiększenia i przedłużenia działania na skórę i włosy rozpuszczalnych w olejach substancji czynnych.

   Inutec H25P zwykle stosowany jest w szamponach do włosów, odżywkach do włosów, żelach i innych produktach do mycia ciała, produktach do prania ręcznego, solach kąpielowych, itp. Jest kompatybilny z wszelkiego rodzaju składnikami stosowanymi w typowych recepturach produktów spłukiwanych i higieny osobistej.

   Zatwierdzony przez Ecocert do stosowania w kosmetykach ekologicznych.

   Sugerowane użycie: 0,5-5%

   Nazwa INCI
   Inulin
   Inutec H25P

   Inutec H25P

   21,39 zł

   (17.39 netto)