Sodium Cocoyl Isethionate

Sodium Cocoyl Isethionate (proszek)

7,87 zł

Kokoiloizetionian sodowy - Sodium Cocoyl Isethionate (SCI). Anionowy surfaktant w formie stałej (proszek). Nadaje się do tworzenia łagodnych dla skóry produktów do mycia i kąpieli. Zwróć uwagę, że proszek mocno pyli i pracując z nim wskazane jest używanie maski i dobre wietrzenie pomieszczenia. Ewentualnie polecamy zakup SCI w formie granulek, jaki jest również u nas dostępny.

kod produktu: SL21P
opcja :
Ilość:

Opis

Dla wielu osób ten surfaktant jest najbardziej ulubionym. Niektórzy twierdzą, że gdyby musieli wybrać tylko jeden środek, wybraliby właśnie ten. Wytwarzany jest z oleju kokosowego i zawiera domieszkę kwasów tłuszczowych pochodzących z oleju kokosowego, co w efekcie daje wiele korzyści dla włosów i skóry. Jest anionowym środkiem powierzchniowo czynnym, przyjazny dla środowiska, biodegradowalny. Bardzo łagodny dla włosów, skóry i oczu. Daje gęstą, luksusową pianę, także w twardej wodzie.

Jest wyśmienity do produktów do mycia i czyszczenia ciała i skóry. Świetnie rozpuszcza bród i tłuszcz w wodzie, pozostawiając skórę i włosy czyste. Nie wysusza, daje przyjemne, jedwabiste uczucie na skórze. Jest dobry dla każdego typu skóry i włosów.

Być może jedyną wadą jest to, że raczej nie da się przy jego użyciu zrobić przezroczystego szamponu czy żelu pod prysznic. Ale za to forma stała pozwala na takie zastosowania jakie byłyby niemożliwe w przypadku środków w postaci płynnej.

Składnik można użyć w szamponach do włosów, płynach do kąpieli, żelach pod prysznic, piankach do golenia, mydłach, produktach dla dzieci, mleczkach do demakijażu i innych. Zalecane użycie 3 – 20%.

Parametry

Nazwa INCI
Sodium Cocoyl Isethionate
Sodium Cocoyl Isethionate

Sodium Cocoyl Isethionate (proszek)

7,87 zł