Sodium Cocoyl Isethionate (granulowany)

Już od 13,42 zł

Kokoiloizetionian sodowy - Sodium Cocoyl Isethionate (SCI), jest to anionowy surfaktant nadający się do tworzenia łagodnych dla skóry produktów do mycia i kąpieli. Forma stała w postaci granulowanej, która jest mniej pyląca niż w proszku.

Kod: SL21
Dostępność:
W magazynie

Dla wielu osób ten surfaktant jest najbardziej ulubionym. Niektórzy twierdzą, że gdyby musieli wybrać tylko jeden środek, wybraliby właśnie ten. Wytwarzany jest z oleju kokosowego i zawiera domieszkę kwasów tłuszczowych pochodzących z oleju kokosowego, co w efekcie daje wiele korzyści dla włosów i skóry. Jest anionowym środkiem powierzchniowo czynnym, przyjazny dla środowiska, biodegradowalny. Bardzo łagodny dla włosów, skóry i oczu. Daje gęstą, luksusową pianę, także w twardej wodzie.

Jest wyśmienity do produktów do mycia i czyszczenia ciała i skóry. Świetnie rozpuszcza bród i tłuszcz w wodzie, pozostawiając skórę i włosy czyste. Nie wysusza, daje przyjemne, jedwabiste uczucie na skórze. Jest dobry dla każdego typu skóry i włosów.

Być może jedyną wadą jest to, że raczej nie da się przy jego użyciu zrobić przezroczystego szamponu czy żelu pod prysznic. Ale za to forma stała pozwala na takie zastosowania jakie byłyby niemożliwe w przypadku środków w postaci płynnej.

Składnik można użyć w szamponach do włosów, płynach do kąpieli, żelach pod prysznic, piankach do golenia, mydłach, produktach dla dzieci, mleczkach do demakijażu i innych. Zalecane użycie 3 – 20%.

Sodium Cocoyl Isethionate (granulowany)