Masło awokado

Masło awokado

8,45 zł

Masło awokado jest jednym z najbardziej popularnych maseł kosmetycznych. Wyróżnia się doskonałymi właściwościami nawilżającymi. Fantastycznie kremowe jest idealnym kosmetykiem już w czystej postaci.

kod produktu: BB118
opcja :
Ilość:

Opis

Masło awokado otrzymywane jest z przetworzenia oleju ze świeżego miąższu owoców awokado. Jest znacznie bardziej delikatne i miękkie niż masło shea, posiada doskonałe właściwości penetrujące. Charakteryzuje się wyśmienitymi właściwościami nawilżającymi, fotoochronnymi i antyoksydacyjnymi. Zawiera wysoką ilości witaminy A oraz witaminy B1, B2, E. Z tego względu jest polecane dla skóry suchej i noszącej oznaki starzenia się.

Masło to szczególnie dobrze nadaje się do wyrobu balsamów do ust, a także maseł i balsamów do pielęgnacji biustu i brzucha, preparatów do demakijażu, preparatów do pielęgnacji włosów, balsamów i maści do pielęgnacji niemowląt, wyrobu mydła.

Przy dodawaniu masła awokado do kremów i balsamów może być konieczne delikatne podgrzanie dla uzyskania większej płynności. Dodając masło do mydła należy się kierować ogólną zasadą według, której stosuje się 1 łyżkę masła na 1 kg mydła.

Przy prawidłowym przechowywaniu w chłodnym i ciemnym miejscu masło zachowuje przydatność do użycia przez 1 – 2 lata.

Parametry

Nazwa botaniczna
Persea americana (Persea gratissima)
Nazwa INCI
Persea Gratissima Oil (80%), Hydrogenated Vegetable Oil (19%), Tocoferol (1%)
Numer CAS
8024-32-6/68334-28-1
Skład
Persea Gratissima Oil (80%), Hydrogenated Vegetable Oil (19%), Tocoferol (1%)
Typ
otrzymane z oleju roślinnego, 100% naturalne
Surowiec
olej
Metoda otrzymywania
uwodornienie oleju roślinnego
Pochodzenie
Hiszpania
Masło awokado

Masło awokado

8,45 zł