

Olejek niaouli (Melaleuca viridiflora)
Opis
Olejek eteryczny niauoli uważany jest za doskonały „wzmacniacz” systemu immunologicznego i środek przeciwalergiczny. Nie zawiera żadnego ze znanych alergenów. Jest bardzo dobrym środkiem odkażającym, przeciwbakteryjnym i przeciwbólowym.
Destylowany jest z liści i młodych pędów wiecznie zielonych krzewów niauoli występujących w tropikalnych rejonach Pacyfiku i Australii, które są blisko spokrewnione z drzewem herbacianym. Niaouli jest często mylony z innymi gatunkami o podobnym wyglądzie. Botanikom udało się dokładnie zidentyfikować i oznaczyć krzew dopiero w 1993 roku.
Olejek eteryczny niaouli używany był już przeszło 100 lat temu, charakteryzuje się szerokim spektrum działania, a przy tym wykazuje wiele cech olejków z eukaliptusa, drzewa herbacianego i kajeput. Jest bardziej łagodny dla skóry i błon śluzowych niż kajeput a także ma dużo przyjemniejszy zapach niż olejek drzewa herbacianego, przypominający ziołowy eukaliptus z lekką nutą kamfory.
Podstawowe właściwości
Olejek niaouli bardzo dobrze sprawdza się w przypadku infekcji i stanów zapalnych pęcherza i dróg moczowych, a także infekcjach układu pokarmowego, biegunce. Pomaga w przypadku kamieni nerkowych, reumatyzmu, dny moczanowej (podagry). Działa rozkurczowo, jest skuteczny w przypadku bólów głowy, migren, bólu zębów, uszu, bólach mięśni, stawów. Uważany jest za doskonały środek antyseptyczny do leczenia przeziębień, grypy, kataru, zapalenia oskrzeli i zatok. Zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej, wspomaga usuwanie zalegającej oskrzela i zatoki wydzieliny, co umożliwia łatwiejsze oddychanie w trakcie choroby.
Działa przeciwpasożytniczo, może być pomocny w zakażeniu pasożytami jelitowymi, zarówno robakami obłymi jak i tasiemcami.
Jest doskonałym remedium na różnorodne problemy skórne. Działa przeciwzapalnie, odkażająco, przeciwtrądzikowo, przyśpiesza gojenie, zmniejsza blizny.
Niauoli równoważy również funkcje organizmu, pobudza krążenie krwi i limfy, stymuluje metabolizm, zwiększając poziom energii. Pomaga w przypadku zmęczenia psychicznego i fizycznego, podnosi na duchu, oczyszcza umysł, pomaga w koncentracji.
Zewnętrznie:
- Na skórę może być stosowany w maściach, kremach, olejkach. Jest to jeden z niewielu olejków, który może być stosowany miejscowo bez rozcieńczenia. Stosując na większą powierzchnię skóry, do masażu – należy rozcieńczyć w oleju roślinnym (u dzieci poniżej 1%).
- Do inhalacji, szczególnie przy pierwszych oznakach infekcji górnych dróg oddechowych.
- W postaci masażu lub kąpieli (do 10 kropli na wannę wody) dla wzmocnienia odporności i dla wspomagania przy alergii.
Wewnętrznie:
- 2 - 3 krople na łyżkę alkoholu lub oleju, do trzech razy dziennie.
Środki ostrożności
Przeciwskazany u dzieci poniżej 3 lat i kobiet w ciąży. Przy stosowaniu doustnym nie przekraczać dozwolonej dawki.
- Nazwa botaniczna
- Melaleuca quinquenervia (Cav.) S.T. Blake
- Typ
- Naturalny i 100% czysty olejek eteryczny
- Surowiec
- liście i młode gałązki
- Metoda otrzymywania
- Destylacja parą wodną
- Pochodzenie
- Madagaskar
inne produkty z tej samej kategorii


Olejek lawendowy (Lavandula angustifolia)...

Olejek z Rumianku dzikiego/marokańskiego...

Olejek rumiankowy (Matricaria chamomilla)

Olejek sandałowy (Santalum album)

Olejek laurowy z wawrzynu szlachetnego...

Olejek hyzopowy (Hyssopus officinalis)

Olejek rumiankowy rzymski (Anthemis nobils)

Olejek z Brzozy cukrowej (Betula lenta)

Olejek kajeputowy (Melaleuca cajeputi)
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Ultramaryna róż

Sandalwood Rose, esencja zapachowa

Olejek geraniowy różany (Pelargonium...

Naturalny wosk sojowo-kokosowy C6

Olejek lawendowy super (Lavandula...

Czerń żelazowa (czarny tlenek żelaza)

Wosk pszczeli biały

Olej kokosowy frakcjonowany

Olejek eukaliptusowy z Eukaliptusa...
