Olej arbuzowy
Olej arbuzowy

Olej arbuzowy

5,57 zł

Olej z pestek arbuza. Bardzo lekki, klarowny, bez zapachu. Doskonały dla dzieci, pod oczy, do skóry wrażliwej.

OY61
opcja :
Ilość:

Opis

Olej wyciskany jest z nasion arbuza (zwanego także kawonem). Jest bardzo dobrym emolientem, bardzo odżywczy, o lekkiej konsystencji, łatwo penetrujący, szybko się wchłania. Jest doskonałym zamiennikiem olejów mineralnych, szczególnie w mieszankach do pielęgnacji dzieci i niemowląt. W przeciwieństwie do olejów mineralnych, które są stosowane w oliwkach dla niemowląt olej z nasion arbuza nie zatyka porów, pozwala skórze oddychać i pomaga w naturalnej eliminacji toksyn. Jego właściwości sprawiają, że jest idealny do preparatów dla dzieci oraz lekkich emulsji do twarzy i ciała.

Neutralność tego oleju, jego właściwości odżywcze i regenerujące predysponują go do mieszanek pod oczy i twarzy. Nadaje się do wszystkich typów skóry. Jest zalecany dla skóry tłustej, trądzikowej, w okresie dojrzewania. Może być używany do rozpuszczania łoju zatykającego pory i usuwania nadmiaru sebum, zapobiegając tym samym tworzeniu się zaskórników.

Olej z nasion arbuza jest również bardzo dobrym wyborem do pielęgnacji włosów, ponieważ jest olejem nietłustym i silnie nawilżającym. Odżywcze właściwości oleju są korzystne dla poprawy wytrzymałości i elastyczności włosów.

Właściwości oleju z arbuza czynią go również bardzo dobrym olejem w masażu i aromaterapii. Olej jest bardzo trwały i charakteryzuje się dużą odpornością na jełczenie.

Szczegóły produktu

Nazwa botaniczna
Citrullus lanatus (Thunb.) Mansf.
Nazwa INCI
Citrullus vulgaris Oil
Synonimy/Inne nazwy
Citrullus vulgaris, Watermelon Oil, Arbuz zwyczajny, Kawon
Numer CAS
90244-99-8
Numer WE (EINECS)
290-802-9
Typ
Naturalny i 100% czysty olej roślinny
Surowiec
pestki
Metoda otrzymywania
rafinowany
Pochodzenie
Afryka
Olej z pestek arbuza

Olej arbuzowy

5,57 zł