Baobab (Adansonia digitata): Olej z nasion nierafinowany, tłoczony na zimno

Już od 6,65 zł

Olej z baobabu ma wysokie właściwości przeciwutleniające, chroni skórę przed utratą wilgoci, ma działanie wygładzające, pomaga poprawić elastyczność skóry a także może zmniejszyć objawy przewlekłych schorzeń skóry. Uniwersalny olej a przy tym jest doskonałą bazą dla specjalistycznych lub wrażliwych i nietrwałych olejów lub składników rozpuszczalnych w tłuszczach.  

Kod: OY27
Dostępność:
W magazynie

Baobab afrykański, zwany również małpim drzewem chlebowym, jest jednym z najbardziej długowiecznych drzew na ziemi. Ma wyjątkowy wygląd, jakby rósł korzeniami do góry. Liście baobabu są jadalne, podobnie jak bardzo pożywne owoce, które zawierają więcej wapnia niż mleko i więcej witaminy C niż pomarańcze. Owoce zawierają liczne, czarne, twarde nasiona, z których tłoczony jest olej.

Olej tłoczony na zimno i starannie filtrowany wyglądem przypomina złoty olej jojoba, ale ma głębszą barwę. O średniej lepkości, szybko się wchłania, nie zatyka porów. Jego cechy sprawiają, że doskonale nadaje się do użycia w kosmeceutykach.

Olej z baobabu jest znakomitym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym do 36% kwasu linolowego i do 3% kwasu alfa-linolenowego. Jest szczególnie bogaty w witaminy E, A, F i sterole. Jest wysoce zmiękczający, silny antyoksydant, pomaga zwiększyć elastyczność skóry, redukuje zmarszczki i drobne linie. Jest znakomitym funkcjonalnym dodatkiem do preparatów przeciwstarzeniowych i kosmetyków do opalania.

Jest efektywnym środkiem w leczeniu objawów egzemy, zapaleniu skóry, łuszczycy, trądziku różowatego, trądziku, suchości skóry i innych problemów skórnych. Stosowany jest w zapobieganiu i leczeniu rozstępów, blizn, plam i przebarwień skórnych. Charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami nawilżającymi dla skóry i włosów. Poprawia elastyczność, pobudza regenerację komórek skóry.

Olej z baobabu jest olejem uniwersalnym, w mieszaninach z innymi olejami może spełniać rolę składnika stabilizującego. Idealnie nadaje się jako zamiennik masła roślinnego lub jako baza dla olejów z dzikiej róży, granatów, wiesiołka, ogórecznika, itp. Z uwagi wysoki potencjał antyoksydacyjny jest bardzo dobrą bazą dla wrażliwych tzw. olejów „zielonych”, które chroni przed utlenianiem.

Olej z baobabu może być stosowany samodzielnie, może być również dodawany w niewielkiej ilości jako składnik aktywny do preparatów do pielęgnacji skóry. Polecamy dodanie kilku kropli oleju do kremu do twarzy lub balsamu do ciała. W przypadku problemów skórnych olej stosuje się 1-2 razy dziennie aplikując miejscowo na obszary dotknięte. Jako olejku do ciała po kąpieli wetrzyj w jeszcze wilgotną skórę kilka kropli. Dla wzmocnienia suchych lub zniszczonych włosów dodaj kilka kropli oleju do szamponu do włosów lub odżywki.

Więcej informacji
Nazwa botaniczna:Adansonia Digitata L.
Numer CAS26209-12-09
Numer WE (EINECS)294-680-8
INCIAdansonia digitata seed oil
Rodzaj olejuOlej roślinny, tłoczony na zimno, nierafinowany
Metoda otrzymaniaTłoczenie na zimno w prasie
SurowiecNasiona
PochodzienieKenia
Baobab (Adansonia digitata): Olej z nasion nierafinowany, tłoczony na zimno