Olej ogórkowy, nierafinowany
Olej ogórkowy, nierafinowany

Olej ogórkowy, nierafinowany

6,51 zł

Olej z nasion ogórka tłoczny na zimno i nierafinowany. Klarowny dzięki starannej filtracji. W 100% czysty, naturalny olej o łagodnym, świeżym aromacie.

OY10
opcja :
Ilość:

Opis

Olej tłoczny jest z wysuszonych nasion ogórka Cucumis sativus. Jest łagodnym, lekkim olejem. Idealnie nadaje się do produktów mających na celu poprawę ogólnego wyglądu skóry. Ze względu na swoje właściwości często stosowany jest jako składnik kosmetyków leczniczych, odżywczych i regeneracyjnych. Może być pomocny w leczeniu suchej skóry, egzemy, łuszczycy, trądziku i skóry poparzonej słońcem. Wysoka zawartość naturalnych tokoferoli i fitosteroli dodatkowo zwiększa ochronne i odżywcze korzyści w pielęgnacji ciała. Fitosterole są również znane ze swojej zdolności do odżywiania i stymulacji komórek skóry w celu promowania regeneracji zdrowych komórek skóry.

Olej z ogórka jest dobrym wyborem w celu rewitalizacji skóry dojrzałej i zmęczonej. Ma silne właściwości terapeutyczne, dlatego należy o nim pamiętać mając na uwadze uszkodzenia skóry czynnikami zewnętrznymi (wiatr, słońce, mróz), przy suchej skórze, w przypadku drobnych linii i zmarszczek. Jest polecany do pielęgnacji delikatnych okolic – wokół oczu, usta, dekolt.

Szczegóły produktu

Nazwa botaniczna
Cucumis sativus L.
Nazwa INCI
Cucumis Sativus Oil
Numer CAS
70955-25-8
Numer WE (EINECS)
289-738-4
Typ
Naturalny i 100% czysty olej roślinny
Surowiec
nasiona
Metoda otrzymywania
tłoczony na zimno
Pochodzenie
Ameryka Południowa
Olej z ogórka zimnotłoczony, nierafinowany 100% naturalny i czysty

Olej ogórkowy, nierafinowany

6,51 zł