Olej rycynowy, nierafinowany eko

32,00 zł

(26.02 netto)

Tłoczony na zimno organiczny olej rycynowy (z upraw ekologicznych).

opcja :
Ilość:
   olej rycynowy
   Olej rycynowy, nierafinowany eko
   keyboard_arrow_rightkeyboard_arrow_left

   Opis

   Olej rycynowy, czasem błędnie nazywany rycyną, powszechnie znany jest jako środek na zaparcia. Ma postać gęstej, żółtej cieczy. Tłoczony jest z nasion rącznika pospolitego, jednorocznej wysokiej rośliny, występującej w gorącym klimacie.

   Jest jednym z nielicznych olejów, które mogą być używane jako emulgator. Jego wyjątkowość polega również na tym, że w prawie 90% składa się z kwasu rycynolowego, w pozostałej części z kwasu oleinowego, stearynowego, linolowego i innych związków.

   Ze względu na właściwości bakteriobójcze i dezynfekujące olej rycynowy jest stosowany w leczeniu owrzodzeń skóry, zwykle tych, które są spowodowane przez infekcje bakteryjne lub grzybicze. Pomaga chronić skórę głowy i włosy od infekcji grzybiczych i bakteryjnych, które są jedną z podstawowych przyczyn utraty włosów. Kwasy tłuszczowe, które zawiera pomagają również skórze głowy utrzymać wilgoć i zapobiegają wysuszeniu.

   Może być również stosowany do skóry wrażliwej, jak kojący żel do twarzy. Wykazano jego skuteczność w wielu problemach skórnych, takich jak grzybica, zapalenie skóry, otarcia, trądzik czy przewlekły świąd.

   Olej rycynowy jest idealny do balsamów do ust, nadaje ustom pięknego połysku. Używany jest także w olejkach do kąpieli, perfumach, szminkach, kremach do golenia, balsamach, maseczkach do twarzy, w szamponach, odżywkach do włosów. Jest popularnym olejem w recepturach mydła, gdyż tworzy obfitą i stabilną pianę.

   Od najdawniejszych czasów uznawany był za skuteczny środek leczniczy. Jest to jeden z najsilniejszych środków przeczyszczających, ale również stosuje się go zewnętrznie na różnorodne dolegliwości – w postaci masażu, gorących i ciepłych okładów lub kompresów, które mogą być pomocne w przypadku: artretyzmu, bólach mięśni, bezsenności, hemoroidach, zapaleniu pęcherza moczowego, niedoborach układu odpornościowego, SM, chorobie Parkinsona, oparzeniach słonecznych.

   Nazwa botaniczna
   Ricinus Communis L.
   Nazwa INCI
   Ricinus Communis (Castor) Seed Oil
   Typ
   Naturalny i 100% czysty olej roślinny
   Surowiec
   nasiona
   Metoda otrzymywania
   tłoczony na zimno
   Pochodzenie
   Indie
   olej rycynowy

   Olej rycynowy, nierafinowany eko

   32,00 zł

   (26.02 netto)