Dzika róża (Rosa canina): Olej z owoców nierafinowany, tłoczony na zimno, eko, czerwony

Już od 15,37 zł

Olej z dzikiej róży o ładnej, głębokiej czerwono-pomarańczowej barwie. Tłoczony na zimno, nierafinowany, ekologiczny. Olej bardzo dobrej jakości, w 100% oryginalny i naturalny, z pewnego źródła. Dodatkowo w wyśmienitej cenie, jak na prawdziwy, organiczny olej. Nasz olej nadaje się zarówno do zastosowania kosmetycznego, jak i spożywczego. W naszym sklepie jest również dostępny olej o mniej intensywnej barwie, tzw. pomarańczowy.

Kod: OY87
Dostępność:
W magazynie

Dzika róża (Rosa canina) jest kolczastym krzewem z rodziny Różowatych (Rosaceae) występującym obecnie na wszystkich kontynentach oprócz Antarktydy. Owoce róży są ważnym surowcem leczniczym. Z owoców i nasion otrzymuje się również ceniony w kuchni i kosmetyce olej. Jego rosnąca popularność doprowadziła jednak do sytuacji, że jest coraz trudniej dostępny, szczególnie olej dobrej jakości.

Z tego też względu olej z dzikiej róży bywa często podrabiany, jak również zastępowany olejem z róży uprawianej na plantacjach. Warto zwrócić uwagę, że olej z konkretnego gatunku dzikiej róży (np. róży piżmowej lub rdzawej) może pochodzić wyłącznie z roślin z plantacji, na której uprawiany jest wybrany gatunek. Natomiast bardziej wartościowy olej pozyskiwany jest z surowca zebranego z roślin dziko rosnących i jest zawsze mieszanką różnych gatunków. Głównie jest to Rosa canina a także Rosa rubinosa, Rosa moschata i inne.

Olej otrzymuje się z nasion lub owoców. Tłoczony z całych owoców jest bardziej wartościowy i bogatszy w cenne składniki biologicznie aktywne.

Olej nierafinowany charakteryzuje się bardzo ładną, pomarańczowo-czerwoną barwą. Bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, antyoksydanty, witaminy i minerały. Dobrze rozprowadza się na skórze, szybko się wchłania. Wykazuje się wszechstronnym, pozytywnym działaniem na skórę, posiada właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne, ściągające, nawilżające. Olej z dzikiej róży jest często określany jako „olej młodości”.

Bardzo dobrze chroni przed wolnymi rodnikami, poprawia elastyczność skóry, regeneruje komórki, spowalnia procesy starzenia, zmniejsza powstawanie zmarszczek i redukuje blizny. Jest dobrym wyborem do produktów przeciwstarzeniowych i przeznaczonych dla skóry wymagającej regeneracji. Zwykle stosowany jest w stężeniu do 10%.

 Zawiera wyjątkowo dużą ilość witaminy C, która jest ważnym elementem ochrony przed wolnymi rodnikami i przeciwdziałania starzeniu się komórek skóry. Szczególną cechą witaminy C zawartej w oleju z dzikiej róży jest to, że nie działa drażniąco na skórę oraz nie wchodzi w reakcje z żelazem zawartym w skórze, a więc nie ma szkodliwego efektu powstawania toksycznych rodników (reakcja Fentona) – co niestety może towarzyszyć zwykłej witaminie C używanej w kosmetykach.

Ze względu na wysoki poziom nienasyconych kwasów tłuszczowych - linolowego (ok. 47%) i linolenowego (ok. 33%) - pomaga regenerować się skórze i przyspiesza jej odbudowę, przy jednoczesnym zapobieganiu tworzeniu się zgrubień keloidów i blizn, jest pomocny w leczeniu oparzeń i rozstępów.

Dzięki zawartości GLA olej pomaga zmniejszyć oznaki starzenia się, skuteczny jest zwłaszcza w przypadku „kurzych łapek”, drobnych linii wokół oczu i ust, jak również w zmniejszaniu defektów spowodowanych działaniem słońca i wpływu środowiska.

W badaniach przeprowadzonych w Niemczech dowiedziono, że codzienne stosowanie oleju z dzikiej róży w okresie 4 miesięcy u wszystkich biorących w eksperymencie kobiet nastąpiła widoczna poprawa, zmniejszyły się zmarszczki i uszkodzenia skóry spowodowane promieniowaniem słonecznym.

Inne badania potwierdziły, że stosowanie oleju z dzikiej róży dwa razy dziennie na blizny pooperacyjne spowodowało, że blizny były mniej widoczne, skóra bardziej elastyczna i o ładniejszym kolorycie w porównaniu z osobami, które nie stosowały oleju z dzikiej róży. Taki sam efekt był w przypadku oparzeń.

W medycynie olej z dzikiej róży jest także stosowany w leczeniu suchej, łuszczącej, pękającej lub zniszczonej skóry, w leczeniu egzemy, łuszczycy, plam pigmentowych, blizn.

Olej z dzikiej róży doskonale nadaje się do wykorzystania jako olej bazowy do pielęgnacji skóry w starszym wieku. Często stosowany jest w kremach na noc.

Uwaga! Olej ma intensywną barwę, dlatego w większych stężeniach może barwić skórę. Olej o mniej intensywnej, pomarańczowej barwie dostępny jest tutaj.

"
Więcej informacji
Nazwa botaniczna:Rosa canina L.
Numer CAS84696-47-9
Numer WE (EINECS)283-652-0
INCIRosa canina fruit oil
Rodzaj olejuOlej roślinny, tłoczony na zimno, nierafinowany ekologiczny
Metoda otrzymaniaTłoczenie na zimno w prasie
SurowiecOwoce
PochodzienieBułgaria
Dzika róża (Rosa canina): Olej z owoców nierafinowany, tłoczony na zimno, eko, czerwony