0
Olej żywokostowy, macerat

Olej żywokostowy, macerat

Naturalny olej żywokostowy (macerat z żywokostu).  Czysty i naturalny olej ziołowy. Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Symphytum officinale Leaf Extract. Wysoka jakość i aktywność biologiczna.

5,68 zł
kod
OY108/4
opcja

Opis

Żywokost lekarski jest starą rośliną leczniczą, która w medycynie była uznanym i cenionym ziołem od najdawniejszych czasów. W Europie jego popularność szczególnie wzrosła w okresie wypraw krzyżowych. Wtedy prym w medycynie wiedli lekarze arabscy i to od nich krzyżowcy nauczyli się, że żywokost jest znakomitym lekarstwem na liczne urazy, w tym złamania i trudno gojące się rany. Stąd w niektórych częściach kontynentu żywokost bywa nazywany ziołem saracenów.

Żywokost jest nazywany ziołem pierwszej pomocy, gdyż jest niezastąpiony w przypadku skaleczeń, złamań, stłuczeń, obrzęków, trudno gojących się ran. Korzeń żywokostu zawiera związki śluzowe i powlekające, które tworzą na uszkodzonych tkankach ochronną barierę zapobiegają zakażeniu. Jest również bardzo dobrym środkiem w przypadku nieżytów górnych dróg oddechowych (dawniej w aptekach dostępny był znakomity syrop z żywokostu na kaszel) a także problemach z układem trawiennym, gdyż łagodzi podrażnienia żołądka i jelit, wspomaga regenerację błon śluzowych i odbudowuje florę bakteryjną.

Warto wypróbować go w różnych problemach skóry, w przypadku wyprysków, stanach zapalnych, suchości skóry, przebarwieniach, trądziku, atopowym zapaleniu skóry, przy zaczerwienieniu skóry i pękających naczynkach. Likwiduje cienie i worki pod oczami. Pomaga przy żylakach i opuchliźnie.

Żywokost zawiera alatoinę, która pobudza regenerację tkanek i działa przeciwzapalnie. Jest zasobny w składniki mineralne (wapń, żelazo, fosfor, krzem, mangan, kobalt) a także witaminy z grupy B, karoten i witaminę C.

Wiele osób spotkało się z opowieściami o cudownych maściach robionych przez niektórych zielarzy według sekretnych receptur. W rzeczywistości nie ma w tym żadnej tajemnicy. Nasz wyciąg można użyć do zrobienia maści. Jest wyśmienity do olejków od masażu. Może być również użyty w kremach, balsamach i innych.

Nazwa botaniczna
Symphytum officinale L.
Nazwa INCI
Symphytum officinale leaf extract, Helianthus annuus seed oil
Synonimy/Inne nazwy
Macerat z żywokostu, Comfrey Infused Oil, Comfrey Macerated Oil, Comfrey Oil Infusion
Numer CAS
84696-05-9 & 8001-21-6
Numer WE (EINECS)
283-625-3 & 232-273-9
Skład
Symphytum officinale leaf extract - 20%, Helianthus annuus seed oil – 80%
Typ
ekstrakt ziołowy w oleju roślinnym
Surowiec
ziele
Metoda otrzymywania
wyciąg ziołowy
Pochodzenie
Wielka Brytania

Do pobrania