Olejek Ylang ylang (Cananga Odorata), kompletny

21,48 zł

(17.46 netto)

opcja :
Ilość:
 • Nowy
  cudowny olejek eteryczny ylang ylang destylowany z kwiatów cananga odorata
  Olejek Ylang ylang (Cananga Odorata), kompletny
  keyboard_arrow_rightkeyboard_arrow_left

  Opis

  Olejek ylang ylang destylowany jest z kwiatów jagodlinu wonnego, wysokiego drzewa występującego na obszarze Oceanu Indyjskiego. W języku malajskim ylang-ylang oznacza „kwiat kwiatów”. Kwiaty dla ozdoby wpinane są przez kobiety we włosy, często też przyozdabiane są nimi łóżka nowożeńców, sprzyjając zmysłowym uniesieniom w noc poślubną. Natomiast olejek eteryczny w połączeniu z olejem kokosowym jest powszechnie stosowany do pielęgnacji skóry i włosów.

  Kwiaty jagodlinu mogą być różowe, fioletowe lub żółte. Do produkcji olejku najbardziej nadają się żółte. Zbierane są z samego rana i szybko muszą być poddane destylacji, dlatego destylarnie olejku ylang ylang znajdują się w pobliżu plantacji.

  Na początku destylowana jest pierwsza frakcja. Olejek z pierwszej frakcji destyluje się najkrócej, jest on jednocześnie droższy od pozostałych frakcji. Jego zapach jest zdecydowanie bardziej kwiatowy i zmysłowy. Natomiast ma on dużo słabsze działanie przeciwzapalne.

  Ylang ylang ma właściwości łagodzące na wielu poziomach. Jest to silny środek uspokajający, który łagodzi wiele zaburzeń związanych ze stresem. Pomaga w przypadku depresji, niepokoju, bezsenności, lęku. Wspomaga aktywność intelektualną. Ma działanie przeciwcukrzycowe, przeciwskurczowe, antyarytmiczne, zmniejsza ciśnienie krwi. Uważany jest za afrodyzjak, przyczyniający się do seksualnego spełnienia. Odgrywa istotną rolę w równoważeniu hormonów i wydzielaniu sebum, dzięki czemu jest skutecznym sojusznikiem w problemach skórnych, w przypadku skóry suchej lub przetłuszczonej, a także w przypadku włosów zniszczonych.

  Środki ostrożności: Należy stosować w wysokim rozcieńczeniu (1%). Nie używać zbyt dużo, ponieważ w większych ilościach powoduje nudności i bóle głowy. Nie polecany w pierwszych 3 miesiącach ciąży.

  Nazwa botaniczna
  Cananga odorata (Lam.) Hook.f. & Thomson
  Nazwa INCI
  Cananga Odorata Flower Oil
  Synonimy/Inne nazwy
  Cananga odorata (Lam.) Hook.f. & Thomson
  Numer CAS
  83863-30-3 / 8006-81-3 / 68606-83-7
  Numer WE (EINECS)
  281-092-1
  Typ
  Naturalny i 100% czysty olejek eteryczny
  Surowiec
  Kwiaty
  Metoda otrzymywania
  Destylacja parą wodną
  Pochodzenie
  Madagaskar
  Nuty zapachowe
  Górne, środkowe
  cudowny olejek eteryczny ylang ylang destylowany z kwiatów cananga odorata

  Olejek Ylang ylang (Cananga Odorata), kompletny

  21,48 zł

  (17.46 netto)