Olejek Ylang ylang (Cananga Odorata), kompletny
Olejek Ylang ylang (Cananga Odorata), kompletny

Olejek Ylang ylang (Cananga Odorata), kompletny

21,48 zł
Obecnie brak na stanie
opcja :
Ilość:

Opis

Olejek ylang ylang destylowany jest z kwiatów jagodlinu wonnego, wysokiego drzewa występującego na obszarze Oceanu Indyjskiego. W języku malajskim ylang-ylang oznacza „kwiat kwiatów”. Kwiaty dla ozdoby wpinane są przez kobiety we włosy, często też przyozdabiane są nimi łóżka nowożeńców, sprzyjając zmysłowym uniesieniom w noc poślubną. Natomiast olejek eteryczny w połączeniu z olejem kokosowym jest powszechnie stosowany do pielęgnacji skóry i włosów.

Kwiaty jagodlinu mogą być różowe, fioletowe lub żółte. Do produkcji olejku najbardziej nadają się żółte. Zbierane są z samego rana i szybko muszą być poddane destylacji, dlatego destylarnie olejku ylang ylang znajdują się w pobliżu plantacji.

Na początku destylowana jest pierwsza frakcja. Olejek z pierwszej frakcji destyluje się najkrócej, jest on jednocześnie droższy od pozostałych frakcji. Jego zapach jest zdecydowanie bardziej kwiatowy i zmysłowy. Natomiast ma on dużo słabsze działanie przeciwzapalne.

Ylang ylang ma właściwości łagodzące na wielu poziomach. Jest to silny środek uspokajający, który łagodzi wiele zaburzeń związanych ze stresem. Pomaga w przypadku depresji, niepokoju, bezsenności, lęku. Wspomaga aktywność intelektualną. Ma działanie przeciwcukrzycowe, przeciwskurczowe, antyarytmiczne, zmniejsza ciśnienie krwi. Uważany jest za afrodyzjak, przyczyniający się do seksualnego spełnienia. Odgrywa istotną rolę w równoważeniu hormonów i wydzielaniu sebum, dzięki czemu jest skutecznym sojusznikiem w problemach skórnych, w przypadku skóry suchej lub przetłuszczonej, a także w przypadku włosów zniszczonych.

Środki ostrożności: Należy stosować w wysokim rozcieńczeniu (1%). Nie używać zbyt dużo, ponieważ w większych ilościach powoduje nudności i bóle głowy. Nie polecany w pierwszych 3 miesiącach ciąży.

Szczegóły produktu

Nazwa botaniczna
Cananga odorata (Lam.) Hook.f. & Thomson
Nazwa INCI
Cananga Odorata Flower Oil
Synonimy/Inne nazwy
Cananga odorata (Lam.) Hook.f. & Thomson
Numer CAS
83863-30-3 / 8006-81-3 / 68606-83-7
Numer WE (EINECS)
281-092-1
Typ
Naturalny i 100% czysty olejek eteryczny
Surowiec
Kwiaty
Metoda otrzymywania
Destylacja parą wodną
Pochodzenie
Madagaskar
Nuty zapachowe
Górne, środkowe
Olejek Ylang ylang, olejek eteryczny z pierwszej destylacji

Olejek Ylang ylang (Cananga Odorata), kompletny

21,48 zł