Ylang III (Cananga odorata): Olejek eteryczny z kwiatów z trzeciej fazy destylacji

Już od 16,60 zł

Naturalny olejek eteryczny Ylang ylang z trzeciej fazy destylacji. Jest to najcięższy olejek ze wszystkich olejków ylang ylang, o głębokim, słodkim, kwiatowym aromacie – z wyraźnymi nutami balsamiczną i drzewną. Olejek zawiera głównie najcięższe cząsteczki olejków lotnych, które uwalniane są z kwiatów pod koniec procesu destylacji. Jest to najtańsza odmiana olejku ylang ylang, co sprawia, że jest to najbardziej popularny i najczęściej kupowany olejek ylang ylang.

Kod: EO66
Dostępność:
W magazynie

Olejek ylang ylang destylowany jest z kwiatów jagodlinu wonnego, wysokiego drzewa występującego na obszarze Oceanu Indyjskiego. W języku malajskim ylang-ylang oznacza „kwiat kwiatów”. Kwiaty dla ozdoby wpinane są przez kobiety we włosy, często też przyozdabiane są nimi łóżka nowożeńców, sprzyjając zmysłowym uniesieniom w noc poślubną. Natomiast olejek eteryczny w połączeniu z olejem kokosowym jest powszechnie stosowany do pielęgnacji skóry i włosów.

Kwiaty jagodlinu mogą być różowe, fioletowe lub żółte. Do produkcji olejku najbardziej nadają się żółte. Zbierane są z samego rana i szybko muszą być poddane destylacji, dlatego destylarnie olejku ylang ylang znajdują się w pobliżu plantacji. Destylowane są kolejno wszystkie trzy frakcje, przy czym destylacja trzeciej, ostatniej frakcji trwa najdłużej - 20 godzin.

Olejek eteryczny ylang ylang ma właściwości łagodzące na wielu poziomach. Jest to silny środek uspokajający, który łagodzi wiele zaburzeń związanych ze stresem. Pomaga w przypadku depresji, niepokoju, bezsenności, lęku. Wspomaga aktywność intelektualną. Ma działanie przeciwcukrzycowe, przeciwskurczowe, antyarytmiczne, zmniejsza ciśnienie krwi. Uważany jest za afrodyzjak, przyczyniający się do seksualnego spełnienia. Odgrywa istotną rolę w równoważeniu hormonów i wydzielaniu sebum, dzięki czemu jest skutecznym sojusznikiem w problemach skórnych, w przypadku skóry suchej lub przetłuszczonej, a także w przypadku włosów zniszczonych.

Zewnętrznie:

  • Masaż: 10 – 20 kropli wymieszać z olejem roślinnym i masować splot słoneczny raz dziennie.
  • Jako afrodyzjak: 2 – 3 krople masować dolną część pleców.
  • Kąpiel: 5 kropli wymieszać z łyżką mleka w proszku, rozpuścić w wannie.
  • Wypadanie włosów: 2 krople olejku ylang ylang i 2 krople ekstraktu z rozmarynu wymieszać z niewielką ilością oleju z orzechów laskowych lub migdałowego. Stosować wcierając miksturę w skórę głowy.

Wewnętrznie:

  • 2 krople rozcieńczone 3 - 4 razy dziennie.

Środki ostrożności: Należy stosować w wysokim rozcieńczeniu (1%). Nie używać zbyt dużo, ponieważ w większych ilościach powoduje nudności i bóle głowy. Nie polecany w pierwszych 3 miesiącach ciąży.

Więcej informacji
Nazwa botaniczna: Cananga odorata (Lam.) Hook.f. & Thomson
Numer WE (EINECS) 281-092-1
Numer CAS 83863-30-3
INCI Cananga odorata flower oil
Rodzaj produktu Naturalny olejek eteryczny destylowany parą wodną
Metoda otrzymania Destylacja parą wodną
Nuty zapachowe Środkowe, baza
Surowiec Kwiaty
Pochodzienie Madagaskar
Ylang III (Cananga odorata): Olejek eteryczny z kwiatów z trzeciej fazy destylacji