Petitgrain (Citrus Aurantium): Olejek eteryczny z liści i gałązek pomarańczy gorzkiej

Już od 10,46 zł

Czysty, naturalny olejek eteryczny destylowany z liści i gałązek gorzkiej pomarańczy.

Kod: EO54
Dostępność:
W magazynie

Olejek petitgrain pierwotnie otrzymywany był we Francji z drobniutkich niedojrzałych pomarańczy. Stąd też wywodzi się jego nazwa, bowiem petit grain" w języku francuskim oznacza małe ziarno. Ta metoda otrzymywania olejku była jednak niesłychanie droga. Dlatego obecnie olejek petitgrain otrzymuje się z młodych liści i pędów.

Nasz olejek petitgrain destylowany jest z liści gorzkiej pomarańczy. Zapach petitgrain ma w sobie odrobinę nut kwiatowych (neroli), przeważają w nim nuty zielne.

Podstawowe właściwości:

Olejek petitgrain doskonale relaksuje. Normalizuje działanie współczulnego układu nerwowego, przeciwdziała arytmii i kołataniu serca, jest także środkiem antyseptycznym i pomocnym w problemach układu pokarmowego. Jest także wskazany w dystonii, trądziku, przewlekłym zapaleniu wątroby, chorobach reumatycznych, infekcjach dróg oddechowych i czyrakach.

Podobnie jak inne olejki cytrusowe jest bardzo dobrym wyborem dla skóry tłustej, ma działanie ściągające i pomaga równoważyć wydzielanie sebum nie powodując przesuszenia skóry. Normalizujący wpływ olejku petitgrain korzystny jest również w każdym innym typie skóry. Poleca się go jako składnik olejków nawilżających. Nadaje się również do pielęgnacji włosów.

Zewnętrznie: Masaż kręgosłupa i splotu słonecznego, od 5 do 20 kropli olejku dwa razy dziennie.

Wewnętrznie: 1-2 krople olejku trzy do czterech razy dziennie.

Petitgrain doskonale nadaje się do relaksujących i regenerujących kąpieli, warto go stosować w szamponach do włosów, płynach do kąpieli, żelach pod prysznic, itp.

Uwagi! W przeciwieństwie do innych olejków cytrusowych otrzymywanych ze skórek owoców petitgrain jest łagodniejszy i raczej nie powinien powodować fotouczuleń. Jednak w przypadku osób wrażliwych wskazane jest wykonanie próby na wewnętrznej stronie przedramienia.

"
Więcej informacji
Nazwa botaniczna: Citrus aurantium L. var. amara
Numer WE (EINECS) 277-143-2
Numer CAS 8014-17-3
INCI Citrus aurantium amara leaf oil
Rodzaj produktu Naturalny olejek eteryczny destylowany parą wodną
Metoda otrzymania Destylacja parą wodną
Nuty zapachowe Górne
Surowiec Liście i młode gałązki
Pochodzienie Paragwaj
Petitgrain (Citrus Aurantium): Olejek eteryczny z liści i gałązek pomarańczy gorzkiej