Olejek petitgrain (Citrus Aurantium)

10,46 zł

(8.50 netto)

Czysty, naturalny olejek eteryczny destylowany z liści i gałązek gorzkiej pomarańczy.

opcja :
Ilość:
   Olejek petitgrain (Citrus Aurantium)
   keyboard_arrow_rightkeyboard_arrow_left

   Opis

   Olejek petitgrain pierwotnie otrzymywany był we Francji z drobniutkich niedojrzałych pomarańczy. Stąd też wywodzi się jego nazwa, bowiem "petit grain" w języku francuskim oznacza małe ziarno. Ta metoda otrzymywania olejku była jednak niesłychanie droga. Dlatego obecnie olejek petitgrain otrzymuje się z młodych liści i pędów.

   Nasz olejek petitgrain destylowany jest z liści gorzkiej pomarańczy. Zapach petitgrain ma w sobie odrobinę nut kwiatowych (neroli), przeważają w nim nuty zielne.

   Podstawowe właściwości:

   Olejek petitgrain doskonale relaksuje. Normalizuje działanie współczulnego układu nerwowego, przeciwdziała arytmii i kołataniu serca, jest także środkiem antyseptycznym i pomocnym w problemach układu pokarmowego. Jest także wskazany w dystonii, trądziku, przewlekłym zapaleniu wątroby, chorobach reumatycznych, infekcjach dróg oddechowych i czyrakach.

   Podobnie jak inne olejki cytrusowe jest bardzo dobrym wyborem dla skóry tłustej, ma działanie ściągające i pomaga równoważyć wydzielanie sebum nie powodując przesuszenia skóry. Normalizujący wpływ olejku petitgrain korzystny jest również w każdym innym typie skóry. Poleca się go jako składnik olejków nawilżających. Nadaje się również do pielęgnacji włosów.

   Zewnętrznie: Masaż kręgosłupa i splotu słonecznego, od 5 do 20 kropli olejku dwa razy dziennie.

   Wewnętrznie: 1-2 krople olejku trzy do czterech razy dziennie.

   Petitgrain doskonale nadaje się do relaksujących i regenerujących kąpieli, warto go stosować w szamponach do włosów, płynach do kąpieli, żelach pod prysznic, itp.

   Uwagi! W przeciwieństwie do innych olejków cytrusowych otrzymywanych ze skórek owoców petitgrain jest łagodniejszy i raczej nie powinien powodować fotouczuleń. Jednak w przypadku osób wrażliwych wskazane jest wykonanie próby na wewnętrznej stronie przedramienia.

   Nazwa botaniczna
   Citrus aurantium L. var. amara
   Nazwa INCI
   Citrus Aurantium Amara Leaf Oil
   Numer CAS
   689-04-1; 72968-50-4
   Numer WE (EINECS)
   277-143-2
   Typ
   Naturalny i 100% czysty olejek eteryczny
   Surowiec
   liście
   Metoda otrzymywania
   Destylacja parą wodną
   Pochodzenie
   Paragwaj
   Nuty zapachowe
   Górne, średnie

   Olejek petitgrain (Citrus Aurantium)

   10,46 zł

   (8.50 netto)