Opóźnienia w realizacji zamówień w związku z epidemią COVID-19 Czytaj >>>

Zamknij
Koszyk (Pusty) 0
olejek eteryczny pomarańczowy

Pomarańcza słodka (Citrus sinensis) 5x, zagęszczony olejek eteryczny

8,43 zł
Wybierz:

Czysty olejek eteryczny ze skórek słodkiej pomarańczy, zagęszczony 5-krotny

Kolebką słodkiej pomarańczy jest rejon pomiędzy Himalajami i Chinami. Do Europy sprowadzili ją Portugalczycy około roku 1400. Obecnie jest hodowana na wielu kontynentach dla smacznych owoców.

Olejek zagęszczony 5-krotny jest bardziej stężony niż normalny olejek ze słodkiej pomarańczy. Otrzymuje się go poprzez tłoczenie na zimno a następnie zatężanie za pomocą destylacji niskociśnieniowej. Dzięki temu z olejku zostają usunięte terpentyny, ma on mocniejszy i bardziej trwały zapach. Z tego względu bardziej nadaje się do zastosowań kosmetycznych. Jest idealny do kremów, balsamów, mydeł, szamponów, olejków do ciała.

Olejek ze słodkiej pomarańczy ma działanie kojące, uspokajające, zmniejsza napięcie nerwowe i pomaga w bezsenności. Skuteczny w przypadku bolesnych skurczy, zaparć i biegunki. Normalizuje ciśnienie tętnicze, stymuluje układ limfatyczny. Wzmacnia system odpornościowy i może pomóc obniżyć gorączkę w przypadku przeziębień i grypy. Może być również stosowany do odkażania powietrza.

Zewnętrznie: Bardzo dobry do masażu w przypadku bólu w dolegliwościach zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa. Masaż brzucha pozwala zwalczać zaparcia i niestrawność. W kremach do twarzy rewitalizuje skórę. Jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę.

Wewnętrznie: 1-2 krople trzy do czterech razy dziennie. Na przykład w postaci aerozolu.

Uwaga! W trakcie stosowania olejku pomarańczowego należy unikać dłuższej ekspozycji na słońce, ponieważ może powodować fotouczulenia.

Polecane olejki do mieszanek z olejkiem słodkiej pomarańczy: Lawenda, bergamotka, drzewo różane, cytryna, szałwia, mirra, drzewo sandałowe, gałka muszkatołowa, cynamon, goździki.