Sok z aloesu 1:1 (płyn)

Już od 5,90 zł

Naturalny sok z aloesu wyciśnięty z liści, który pospolicie nazywany jest żelem z aloesu. W postaci klarownej, przezroczystej cieczy, niezagęszczony. Jest to popularny składnik i baza dla wielu produktów kosmetycznych i pielęgnacyjnych. Z uwagi na liczne korzystne właściwości i przystępną cenę jest to wyśmienity surowiec kosmetyczny.

Kod: LQ64
Dostępność:
W magazynie

Naturalny żel otrzymany z miąższu aloesowego z liści. Następnie oczyszczony, przefiltrowany i pasteryzowany. Ma postać czystego, klarownego, przezroczystego płynu. W rzeczywistości jest to sok, aczkolwiek w przypadku aloesu częściej używa się nazwy żelu, ponieważ miąższ w liściach przypomina konsystencją żel. Dla otrzymania formy żelu do soku z aloesu dodaje się substancje żelujące. Taki żel jest również w naszej ofercie. Do wielu zastosowań jednak lepiej nadaje aloes w formie płynu.

Aloes jest jednym z najczęściej stosowanych naturalnych substancji w kosmetyce. Zawiera ponad 200 substancji aktywnych, w tym 20 minerałów i aminokwasów, 12 witamin i enzymów. Może fantastycznie uspokoić skórę, ma właściwości zmniejszania blizn, gojenia i promowania zdrowej skóry. Chroni skórę przed uszkodzeniami UV, z tego względu jest to doskonały środek by chronić skórę przed negatywnymi skutkami opalania i leczyć skutki oparzeń słonecznych.

Jest doskonałym środkiem oczyszczającym i detoksykującym, który ma zdolność usuwania martwych komórek skóry i toksyn. Pobudza produkcję kolagenu, ujędrniając i odmładzając skórę. Jest skutecznym środkiem nawilżającym, zwiększającym retencję wody w skórze. Zwiększa również oporność skóry na bakterie i grzyby.

Dowiedziono, że aloes może widocznie spowalniać oznaki starzenia się skóry. Według badań wystarczy stosować niewielką dawkę aloesu by w zaledwie 90 dni spowodować znaczne wygładzenie zmarszczek u kobiet w wieku 45 lat i starszych.

Żel można używać na skórę bez rozcieńczenia. Natomiast stosując go jako składnik innych produktów polecamy użyć w stężeniu nie mniejszym niż 15%, aczkolwiek już przy 10% jego działanie jest widoczne. Żel jest konserwowany minimalną ilością sorbinianu potasu i benzoesanu sodu. By zwiększyć jego trwałość należy dodać konserwantu albo ekstraktu z pestek grejpfruta. Jest to szczególnie ważne, gdy żel rozcieńczymy lub gdy jest składnikiem innych produktów.

Sok z aloesu 1:1 (płyn)