0
Żel z aloesu 1:1 w płynie

Sok z aloesu 1:1 (płyn)

Naturalny sok z aloesu wyciśnięty z liści, który pospolicie nazywany jest żelem z aloesu. W postaci klarownej, przezroczystej cieczy, niezagęszczony. Jest to popularny składnik i baza dla wielu produktów kosmetycznych i pielęgnacyjnych. Z uwagi na liczne korzystne właściwości i przystępną cenę jest to wyśmienity surowiec kosmetyczny.

5,90 zł
kod
LQ64/5
opcja

Opis

Naturalny żel otrzymany z miąższu aloesowego z liści. Następnie oczyszczony, przefiltrowany i pasteryzowany. Ma postać czystego, klarownego, przezroczystego płynu. W rzeczywistości jest to sok, aczkolwiek w przypadku aloesu częściej używa się nazwy żelu, ponieważ miąższ w liściach przypomina konsystencją żel. Dla otrzymania formy żelu do soku z aloesu dodaje się substancje żelujące. Taki żel jest również w naszej ofercie. Do wielu zastosowań jednak lepiej nadaje aloes w formie płynu.

Aloes jest jednym z najczęściej stosowanych naturalnych substancji w kosmetyce. Zawiera ponad 200 substancji aktywnych, w tym 20 minerałów i aminokwasów, 12 witamin i enzymów. Może fantastycznie uspokoić skórę, ma właściwości zmniejszania blizn, gojenia i promowania zdrowej skóry. Chroni skórę przed uszkodzeniami UV, z tego względu jest to doskonały środek by chronić skórę przed negatywnymi skutkami opalania i leczyć skutki oparzeń słonecznych.

Jest doskonałym środkiem oczyszczającym i detoksykującym, który ma zdolność usuwania martwych komórek skóry i toksyn. Pobudza produkcję kolagenu, ujędrniając i odmładzając skórę. Jest skutecznym środkiem nawilżającym, zwiększającym retencję wody w skórze. Zwiększa również oporność skóry na bakterie i grzyby.

Dowiedziono, że aloes może widocznie spowalniać oznaki starzenia się skóry. Według badań wystarczy stosować niewielką dawkę aloesu by w zaledwie 90 dni spowodować znaczne wygładzenie zmarszczek u kobiet w wieku 45 lat i starszych.

Żel można używać na skórę bez rozcieńczenia. Natomiast stosując go jako składnik innych produktów polecamy użyć w stężeniu nie mniejszym niż 15%, aczkolwiek już przy 10% jego działanie jest widoczne. Żel jest konserwowany minimalną ilością sorbinianu potasu i benzoesanu sodu. By zwiększyć jego trwałość należy dodać konserwantu albo ekstraktu z pestek grejpfruta. Jest to szczególnie ważne, gdy żel rozcieńczymy lub gdy jest składnikiem innych produktów.

Nazwa INCI
Aloe Barbadensis Leaf Juice, Citric acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate
Numer CAS
85507-69-3/77-92-9 / 532-32-1/ 24634-61-5/ 590-00-1
Numer WE (EINECS)
287-390-8 / 201-069-1 / 208-534-8 /246-376-1
Typ
Naturalny, nierozcieńczony i niezagęszczony sok z liści aloesu, oczyszczony, konserwowany, jakości spożywczej/kosmetycznej
Surowiec
Liście aloesu zwyczajnego
Metoda otrzymywania
Wyciśnięty i oczyszczony
Pochodzenie
Ameryka Południowa

Do pobrania