Olejek laurowy z wawrzynu szlachetnego (Laurus nobilis)

27,97 zł

(22.74 netto)

Naturalny olejek eteryczny laurowy destylowany z liści wawrzynu szlachetnego (Laurus nobilis). Prawdziwy, wysokiej jakości olejek eteryczny w całości otrzymany z liści wawrzynu szlachetnego (liści laurowych) a nie olejek tworzony z tańszych komponentów na wzór oryginału, w szczególności nie jest to tzw. olejek komercyjny. Uwaga! Olejku eterycznego nie należy mylić z olejem/olejkiem laurowym, to są dwa całkowicie różne produkty. 

opcja :
Ilość:
   olejek laurowy eteryczny
   Olejek laurowy z wawrzynu szlachetnego (Laurus nobilis)
   keyboard_arrow_rightkeyboard_arrow_left

   Opis

   Wawrzyn szlachetny, potocznie zwany liściem laurowym jest krzewem pochodzącym z Azji Mniejszej. Cieszył się szczególnymi względami u Greków i Rzymian. Był poświęcony Appolinowi, greckiemu bogu poezji, proroctw i uzdrowień oraz jego synowi Asklepiosowi, bogu medycyny, ponieważ uważano, że wawrzyn chroni przed chorobami, szczególnie epidemią zarazy.

   Według mitologii greckiej wawrzyn jest przemienioną boginią Dafne, którą matka Gaja zamieniła w wawrzyn aby ją ukryć przed Apollem. Od tego czasu Apollo nosił na głowie wieniec z wawrzynu. Wawrzyn symbolizował chwałę i nieśmiertelność. Wieniec z liści wawrzynu w Rzymie był symbolem zwycięstwa, mądrości i chwały. Ma to odzwierciedlenie w łacińskiej nazwie rośliny. Laurus oznacza chwałę, natomiast nobilis – sławny lub słynny.

   Przekonanie o wyjątkowych właściwościach wawrzynu przetrwało przez kolejne wieki. Nicholas Culpeper, angielski botanik, zielarz i lekarz żyjący w XVII w. pisał: „Ani wiedźmy, ani diabeł, piorun czy burza nie skrzywdzą człowieka w miejscu, gdzie rośnie wawrzyn”.

   Olejek eteryczny może być destylowany zarówno z owoców jak i z liści. Droższy ale i lepszy jest olejek z liści. Ma on doskonałe właściwości przeciwko nieżytom i mukolityczne – rozrzedza śluz w drogach oddechowych i ułatwia jego odksztuszanie. Działa również antyseptycznie, antybakteryjnie i grzybobójczo. Jest bardzo skuteczny w przypadku bakterii gronkowca, paciorkowca i gonokoków. Jest pomocny w przypadku wirusowego zapalenia wątroby, zakaźnego zapalenia jelit, w zapaleniu jamy ustnej, bólu zębów i aftach w jamie ustnej. Zalecany jest przy grypie i infekcjach wirusowych. Jest to jeden z nielicznych olejków eterycznych, który ma potwierdzone działanie w przypadku koronawirusów.

   Olejek z liści wawrzynu ma również właściwości przeciwskurczowe, rozszerza naczynia wieńcowe a także skutecznie łagodzi ból w zapaleniu stawów i reumatyzmie.

   Reguluje wydzielanie sebum, dlatego zalecany jest w leczeniu skóry tłustej, trądziku, czyraków, owrzodzeń.

   Ma również pozytywny wpływ na układ nerwowy, przynosząc ulgę w fizycznym i psychicznym wyczerpaniu.

   Środki ostrożności: Nie zaleca się stosować w pierwszych 3 miesiącach ciąży.

   Nazwa botaniczna
   Laurus nobilis L.
   Nazwa INCI
   Laurus Nobilis Leaf Oil
   Numer CAS
   84603-73-6
   Numer WE (EINECS)
   283-272-5
   Typ
   Naturalny i 100% czysty olejek eteryczny
   Surowiec
   liście
   Metoda otrzymywania
   Destylacja parą wodną
   Pochodzenie
   Europa południowa
   Nuty zapachowe
   Średnie, górne
   olejek laurowy eteryczny

   Olejek laurowy z wawrzynu szlachetnego (Laurus nobilis)

   27,97 zł

   (22.74 netto)