Witamina A (Palmitynian retinolu) 1,7 MIU

Już od 12,48 zł

Witamina A - palmitynian retinolu (palmitynian retinylu) stabilizowana tokoferolem. Zawartość czystej witaminy w 1 gramie -  1,7 mln IU. Bezpieczna forma witaminy A do stosowania w produktach kosmetycznych. Jakość farmaceutyczna.

Kod: OY115
Dostępność:
W magazynie

Witamina A obejmuje grupę substancji, które w naturze występują wyłącznie w produktach pochodzenia zwierzęcego. Przede wszystkim są to retinol i jego estry, retinal i kwas retynowy. Retinol jest podatny na działanie światła i utlenianie i pod wpływem tych czynników traci aktywność biologiczną. Większą stabilność ma palmitynian retinolu, który uważany jest za bezpieczną formę witaminy A i zalecany do stosowania w kosmetykach.

Witamina A nazywana jest witaminą przeciwinfekcyjną i wzrostową, pobudzającą budowę nowych komórek i zapobiegającą kurzej ślepocie. Odgrywa też znaczącą rolę w metabolizmie skóry. Jest to świetny przeciwstarzeniowy składnik, promujący bardziej miękką, gładszą i ładniejszą skórę. Witamina A zwiększa aktywność enzymów, przyspiesza odnowę komórek i stymuluje produkcję kolagenu wygładzając zmarszczki i drobne linie. Poprawia elastyczność skóry i jej gęstość, która wraz z wiekem staje się bardziej wiotka. Zwiększa aktywność mitotyczną komórek w naskórku, intensyfikując proces podziału komórek. Reguluje keratynizację naskórka, stymulując produkcję nowych komórek i wspomaga jego regenerację. Ma także znaczący wpływ na równowagę wodno-lipidową, ograniczając szorstkość i łuszczenie się skóry. Witamina A stosowana systematycznie wpływa na równomierne rozłożenie melaniny w skórze, zapobiegając tym samym plamom pigmentowym. Pomaga redukować zmarszczki, drobne bruzdy i przebarwienia skóry.

Postać: Żółty, oleisty płyn lub ciało stałe. Rozpuszcza się w węglowodorach, eterze, tłuszczach i olejach. Nie rozpuszcza w wodzie.

Uwagi dotyczące zastosowania: W temperaturze pokojowej w formie stałej. Przed użyciem należy stopić umieszczając zamknięte opakowanie w ciepłej wodzie (30 - 40°C). Witamina może być dodawana do preparatów jak jest (bez wstępnego rozcieńczania), jako ostatni składnik. 1g (ok. 20 kropli) zawiera co najmniej 1,7 mln IU (jednostek międzynarodowych) palmitynianu retinolu.  1 IU = 0,550 μg palmitynianu retinolu. Przykładowo 10 kropli witaminy A na 100g kremu daje 8500 IU/g.

Zalecane użycie: do 2%

Przechowywanie: Witamina przechowywana w temperaturze 8 - 15°C jest przydatna do użycia co najmniej 24 miesiące. Przechowywanie w temperaturze pokojowej może skrócić termin przydatności do 12 miesięcy. Należy chronić przed bezpośrednim światłem, wilgocią i dostępem powietrza.

Więcej informacji
INCIRetinyl palmitate
Witamina A (Palmitynian retinolu) 1,7 MIU