Wosk mikrokrystaliczny

Już od 8,97 zł

Wosk mikrokrystaliczny o najwyższej czystości, jakości farmaceutycznej. W przeciwieństwie do parafiny ma drobniejsze kryształy, jest bardziej twardy i elastyczny. Popularny składnik kosmetyki kolorowej (pomadki i szminki do ust, kredki do oczu, tusz do rzęs, prasowane pudry), ale stosowany jest także w innych kosmetykach. Używany również do produkcji leków i w produktach żywnościowych (dodatek E950), głównie jako substancja powlekająca – np. gum do żucia, cukierków, owoców, warzyw.

Kod: SL71
Dostępność:
W magazynie

Wosk mikrokrystaliczny jest szczególnym rodzajem wosku, który podobnie jak parafina ekstrahowany jest z ropy naftowej. W przeciwieństwie do wosku parafinowego wosk mikrokrystaliczny ma drobne kryształy (stąd nazwa), jest bardziej lepki, gęstszy, zwarty i bardziej elastyczny.

W produktach kosmetycznych jest stosowany głównie jako środek zwiększający lepkość, środek wiążący, zmiękczający, hydrofobowy i emolient. Drobna struktura krystaliczna wosku powoduje, że ma on zdolność wiązania rozpuszczalników i olejów, dzięki czemu zapobiega „poceniu się” kosmetyków. Ponadto zapewnia jednolitość koloru i struktury, zapobiega kruszeniu się (np. kredki do oczu, szminki), nadaje właściwości hydrofobowych (np. tusz do rzęs), zwiększa lepkość i właściwości zmiękczające (kremy, lotiony, balsamy). Jest to więc ważny składnik produktów do makijażu, stylizacji włosów i pielęgnacji dłoni. Zwykle w recepturach kosmetycznych stosuje się do 20%.

Wosk mikrokrystaliczny używany jest także wyrobu luksusowych świec. Zazwyczaj stosowany jest w mieszankach z parafiną i innymi woskami aby uzyskać większą elastyczność i twardość. Wosk mikrokrystaliczny nadaje się do rzeźbienia.

Wosk mikrokrystaliczny