Żółty - barwnik do świec i wosku

Już od 2,51 zł

Najwyższej jakości barwnik do świec niemieckiej firmy Bekro.
Kolor żółty (10/937).
Stały barwnik w formie płatków, łatwy w użyciu. Barwi wosk, parafinę, olej.
Wysoka wydajność, doskonałe wybarwienie, głębia i stabilność koloru.

Kod: SL100
Dostępność:
W magazynie

Zastanawiając się jakie barwniki do świec powinny znaleźć się w Zielony Klubie, na początku myśleliśmy o tanich barwnikach, które łatwo by się sprzedawały. Ale wprowadziliśmy wcześniej najlepsze woski do świec, więc nie mogło być inaczej z barwnikami. Takie barwniki nie są popularne bo klienci zwykle szukają najtańszego produktu. Mamy jednak nadzieję, że znajdą się także ci, którym zależy by ich świece były doskonałe, i chcą używać najlepszych składników.

Mamy przyjemność zaprezentować w Zielonym Klubie barwniki Bekro produkowane w Niemczech przez wiodącego w Europie producenta barwników do świec.

Są to barwniki o wysokiej wydajności, ok. 1 – 2g na kilogram wosku. Przy porównywalnej wydajności z innymi barwnikami, dają większą głębię barwy, mocniejsze i bardziej żywe kolory. Różnicę robi również stabilność barwy, odporność na płowienie, wpływ na spalanie. Barwnik nie tylko powinien ładnie kolorować wosk, ale również gwarantować, że świeca będzie bezpieczna dla zdrowia – większość świec jest używana w domu i mają z nimi kontakt dzieci.

Nasze barwniki zapewniają stabilności koloru i powtarzalność barw. Są certyfikowane przez RAL. Mieszając ze sobą różne barwniki możesz tworzyć różne kolory.

Sposób użycia: Dodawaj do roztopionego wosku kawałeczki barwnika, aż do uzyskania odpowiedniego nasycenia koloru. Dla idealnego rozprowadzenia barwnika zalecamy temperaturę wosku 65 - 70°C. W przypadku niektórych barw może być konieczne podwyższenie temperatury, ale nie powinna przekraczać 80°C.

Wydajność: 1g barwnika na 1kg wosku.

Przed przystąpieniem do produkcji świec warto wykonać próby na małej ilości wosku, by precyzyjnie dobrać potrzebną ilość barwnika. Szczególnie jeśli używasz wosku roślinnego, dodatków do wosku lub olejków zapachowych i eterycznych.

Uwaga! Przedstawiony kolor pokazuje barwę świecy przy zalecanej wydajności dla wosku parafinowego. Ekran twojego urządzenia może inaczej wyświetlać kolory i mogą się one różnić od rzeczywistych.

Żółty - barwnik do świec i wosku