Baza emulgująca N200

Popularny i uniwersalny wosk emulgujący wytworzony na bazie surowców pochodzenia roślinnego. Umożliwia szybkie i niezawodne tworzenie kosmetyków na bazie emulsji typu O/W.

Kod: SL79
Dostępność:
Brak w magazynie

Uniwersalny, bezpieczny i łagodny dla skóry niejonowy emulgator umożliwiający łatwe tworzenie emulsji stanowiących bazę dla kremów, maseł i śmietanek kosmetycznych, peelingów i innych produktów.

Może być używany jako jedyny emulgator. Pozwala tworzyć emulsje o wysokiej stabilności w szerokim zakresie pH, zarówno w środowisku kwaśnym, jak i zasadowym. Kompatybilny z większością składników kosmetycznych, co pozwala uniknąć ewentualnych problemów. Ma szeroki zakres zastosowań i nadaje się do wszelkich kosmetyków wymagających zastosowania emulgatora.

W zależności od użytej ilości można uzyskać emulsję o różnej gęstości. Do grubych kremów, balsamów i maseł do ciała stosuje się 10 – 15%. Do lżejszych kremów 5 – 7%, natomiast do lekkich, półpłynnych emulsji (np. śmietanek) stosuje się 2 – 5%.

Przeznaczenie: Wszystkie rodzaje kosmetyków wymagających oparte na emulsji.

Postać: Biały, pokruszony wosk, bez zapachu. Nierozpuszczalny w wodzie. Tworzy dyspersje wodno-olejowe. Liczba zmydlenia max. 14,0. Temperatura topnienia 48 - 52 st. C.

Sposób użycia: Rozpuść w kąpieli wodnej razem z fazą tłuszczową, następnie połącz z fazą wodną miksując aż do uzyskania jednolitej emulsji.