Koszyk (Pusty) 0

Baza emulgująca NF

G2426/14
6,21 zł

Niejonowy wosk emulgujący będący kombinacją polisorbatu 60 i alkoholu cetearylowego. Niezbędny składnik do tworzenia wszelkich kosmetyków na bazie emulsji.

W magazynie

Emulgator jest mieszaniną alkoholu cetylowego i polysobrate 60. Jest idealnym i tanim medium umożliwiającym łatwe otrzymanie stabilnej bazy, która jest podstawą kremów i wielu innych kosmetyków.

Wszyscy wiemy ile może być frustracji, gdy przy próbie „kręcenia” kremu woda z olejem nie chcą się połączyć i emulsja się rozwarstwia. Użycie wosku emulgującego pozwala pozbyć się tego problemu. Zdolność wosku emulgującego do wiązania wody z olejem nie ma sobie równych, z tego względu jest to składnik, który jest powszechnie stosowany w większości kosmetyków.

Nie wymaga dodatku innych emulgatorów, ma wysoką odporność na elektrolity, posiada właściwości zagęszczające i solubilizujące (stabilizuje olejki eteryczne).

W zależności o ilości użytego emulgatora otrzymuje się bazę emulsyjną o różnej gęstości. Dla delikatnej emulsji będącej podstawą mleczka do ciała stosuje się 2 – 5% zawartości gotowego produktu. Dla kremów 5 – 7%, dla gęstych kremów i balsamów do ciała 10 – 15%.

Przeznaczenie: Wszystkie rodzaje kosmetyków wymagających oparte na emulsji.

Postać: Białe, bezwonne, woskowe płatki. Nierozpuszczalny w wodzie. Tworzy dyspersje wodno-olejowe. Liczba zmydlenia max. 14,0. Wartość pH 5,5 - 7 (roztwór 3%). Temperatura topnienia 52 - 55 st. C.

Sposób użycia: Rozpuść w kąpieli wodnej razem z fazą tłuszczową, następnie połącz z fazą wodną miksując aż do uzyskania jednolitej emulsji.

Szczegółowe referencje