BTMS-50

Emulgator kationowy, który pozwala tworzyć aksamitne i stabilne emulsje O/W. Łatwy do stosowania nawet dla osób nie mających dużego doświadczenia. Łagodny dla skóry, odpowiedni dla osób wrażliwych. Jest także wyśmienitym kondycjonerem do włosów i skóry i popularnym składnikiem dobrych odżywek do włosów.

Kod: SL87
Dostępność:
Brak w magazynie

BTMS-50 jest zarówno bardzo dobrym emulgatorem jak i kondycjonerem do pielęgnacji włosów i skóry. Zawiera kationowy surfaktant (Behentrimonium Methosulfate) otrzymywany z oleju rzepakowego. Jest bardzo łagodny i nie powoduje problemów nawet u osób ze skórą wrażliwą i podatną na uczulenia.

Używany jest jako łagodny środek pielęgnacyjny i emulgator w produktach przeznaczonych do pielęgnacji skóry (kremy, mleczka do demakijażu, itp.). Łatwo tworzy stabilne emulsje, może być stosowany samodzielnie jako jedyny emulgator. Nadaje się do emulgowania produktów, które zawierają nawet do 50% silikonów. Skórze nadaje miękkie, jedwabiste uczucie. W porównaniu do BTMS, przy użyciu BTMS-50 można otrzymać emulsje o mniejszej lepkości. Nie wymaga stosowania dodatkowych emulgatorów, może być także użyty do wspomagania działania innych emulgatorów.

Jest idealną podstawą luksusowych odżywek do włosów. Jego wysoka łagodność sprawia, że nadaje się do odżywek, które nie muszą być spłukiwane.

Wykonanie emulsji przy użyciu BTMS-50 nie sprawi kłopotu nawet początkującemu amatorowi, bowiem emulsja praktycznie zawsze się udaje.

Postać: Biały lub kremowy wosk w postaci drobnych pastylek.

Typowe zastosowanie: Kremy, lotiony, balsamy do ciała, maseczki i peelingi, produkty do kąpieli i mycia, produkty do pielęgnacji włosów (odżywki, maski, preparaty wspomagające układanie włosów, szampony). Może być używany w produktach bezwodnych.

Zalecane dawkowanie: 1 – 10%