Decyl Glucoside (glukozyd decylowy)

Już od 5,90 zł
Kod: LQ10
Dostępność:
W magazynie

Glukozyd decylowy jest naturalnym, niejonowym środkiem powierzchniowo czynnym, idealnym do tworzenia i stabilizacji piany. Jako surfaktant wykazuje się również właściwościami emulgującymi i tworzy emulsje typu O/W. Należy do nowej generacji środków powierzchniowo czynnych, które są odpowiedzią na oczekiwania konsumentów dotyczące bezpiecznych dla zdrowia i przyjaznych dla środowiska produktów. Otrzymany jest z alkoholi tłuszczowych pochodzących z oleju kokosowego (C8 – 16) i glukozy (ze skrobi kukurydzianej).

Historia glukozydu decylowego zaczęła się od specjalistycznych i leczniczych mydeł. Obecnie jest bardzo popularny w szamponach do włosów i produktach do mycia ciała, ponieważ daje obfitą pianę i nie wysusza skóry nawet przy częstym stosowaniu. Jest idealnym składnikiem preparatów do mycia i oczyszczania twarzy oraz produktów do golenia, gdyż bardzo dobrze się pieni i nie powoduje podrażnień. Znajduje również zastosowanie w kremach i płynach do pielęgnacji skóry podrażnionej, by nawilżyć skórę, zmniejszyć zapalenie i swędzenie. Glukozyd decylowy działa również jako solubilizator i umożliwia rozpuszczenie w wodzie zapachów, olejków eterycznych, olejów, składników aktywnych normalnie nierozpuszczalnych lub trudno rozpuszczalnych w wodzie.

Liczne badania kliniczne potwierdzają, że glukozyd decylowy nawet w wysokich stężeniach i przy długotrwałym kontakcie nie powoduje podrażnień. Charakteryzuje się szerokim zakresem kompatybilności, może być łączony ze wszystkimi środkami powierzchniowo czynnymi bez zmniejszenia objętości i stabilności piany. Pianę tworzy obfitą i stabilną, również w twardej wodzie. By jeszcze poprawić gładkość piany i zwiększyć przyjemność mycia można go połączyć z kokoamidopropylobetainą, z którą doskonale współpracuje.

Przeznaczenie

Szampony (w tym przeciwłupieżowe, koloryzujące, do codziennego stosowania), produkty do koloryzacji włosów, odżywki do włosów (spłukiwane), produkty do stylizacji włosów, dermatologiczne mydła w płynie, preparaty do oczyszczania skóry wrażliwej, płyny do kąpieli, żele pod prysznic, pianki i żele do golenia, środki do mycia i czyszczenia, chusteczki.

Wskazówki dotyczące użycia

Dodaj do fazy olejowej.
Do zagęszczenia użyj Gfthix, dobra będzie również guma ksantanowa (0,1 – 0,3%).
Typowe dawkowanie: 2 – 40%
Produkty do mycia twarzy: 10% - 20%
Szampony do włosów, płyny do kąpieli, żele pod prysznic: 15% - 30%
Kremy i mleczka do oczyszczania twarzy: 1 – 5%
Żele i mleczka do demakijażu: 1 – 4%
Maseczki (dla łatwiejszego usunięcia z twarzy): 2 – 5%.

Parametry

Nazwa INCI: Decyl glucoside
Postać: Gęsty, przezroczysty, jasny lub jasnożółty płyn. Krzepnie w temperaturze poniżej 15 C. Jeśli jest zbyt gęsty wystarczy umieścić opakowanie z glukozydem w ciepłej wodzie i stanie się bardziej rzadki.
Przechowywanie: W szczelnie zamkniętym opakowaniu, z dala od bezpośredniego, silnego światła, w chłodnym i suchym miejscu.
Termin przydatności: przy prawidłowym przechowywaniu do 2 lat.

Decyl Glucoside (glukozyd decylowy)