Kamforowiec/Drzewo Ho (Cinnamomum camphora): Olejek eteryczny z drewna kamforowca

Już od 11,40 zł

Olejek eteryczny drzewo ho (ho wood), zwany również shiu oil lub shiu bois oil destylowany z kory i gałązek cynamonowca kamforowego. Charakteryzuje się bardzo wysoką zawartością linaloolu i zapachem podobnym do drzewa różanego. Popularny olejek w perfumerii, produkcji naturalnego mydła i kosmetyków.

Kod: EO36
Dostępność:
W magazynie

Cynamonowiec kamforowy (Cinnamomum camphora), nazywany drzewem kamforowym lub po prostu kamforowcem słynie przede wszystkim z kamfory. Jednak z tej aromatycznej rośliny uzyskuje szereg olejków eterycznych, które znacznie się od siebie różnią, w zależności od chemotypu rośliny, miejsca występowania, czy części rośliny, z której olejek jest destylowany. W naturze występują co najmniej cztery chemotypy drzewa kamforowego. Jednym z nich jest drzewo shiu, powszechnie znane jako drzewo ho (ang. ho wood). Olejek otrzymuje się w procesie destylacji parą wodną kory i gałązek, a następnie rektyfikacji.

Drzewo ho jest najlepszym źródłem naturalnego linaloolu, którego zawiera ok. 90%. Zupełnie nie przypomina kamfory. Charakteryzuje się delikatnym kwiatowo-drzewnym zapachem, bardzo podobnym do drzewa różanego, którego jest idealnym zamiennikiem. Ze względu na wysoką zawartość linaloolu olejek jest ceniony w aromaterapii, jest również popularnym olejkiem w perfumerii i produkcji naturalnego mydła.

Wykazuje się działaniem przeciwzapalnym, przeciwbólowym, przeciwbakteryjnym, przeciwskurczowym, hipotensyjnym, immunostymulującym, przeciwdepresyjnym. W przypadku pielęgnacji skóry najlepiej będzie nadawał się do mieszanek przeciwstarzeniowych, odmładzających, dla cery dojrzałej. Jego przyjemny zapach sprzyja relaksowi, odprężeniu, pomaga zasnąć (na bezsenność szczególnie dobrze działa w połączeniu z lawendą). Przypisuje się mu regenerujące działanie na układ nerwowy.

Olejek używany jest także do wspomagania układu odpornościowego w stanach osłabienia, infekcjach, grypie. Jest pomocny w przypadku bólu, skurczy mięśni i zapalenia stawów.

Środki ostrożności: Nie stosować w czasie ciąży. W przypadku osób ze skłonnościami do uczuleń zaleca się wykonanie testu na wewnętrznej stronie przedramienia.

Więcej informacji
Nazwa botaniczna:Cinnamomum camphora var. linaloolifera Y.Fujita
Numer WE (EINECS)294-760-2
Numer CAS8022-91-1
INCICinnamomum Camphora Linalooliferum Wood Oil
Rodzaj produktuNaturalny olejek eteryczny destylowany parą wodną
Metoda otrzymaniaDestylacja parą wodną
Nuty zapachoweŚrodkowe
SurowiecDrewno
PochodzienieChiny
Kamforowiec/Drzewo Ho (Cinnamomum camphora): Olejek eteryczny z drewna kamforowca