Olejek kajeputowy (Melaleuca cajeputi)

6,68 zł

(5.43 netto)

Właściwości lecznicze kajeput od dawna znane były australijskim aborygenom, którzy używali liści do opatrywania ran i inhalacji. Olejek kajeputowy był jednym z pierwszych produktów sprowadzonych z Azji Południowo-Wschodniej przez Holendrów do Europy w XVIII w.

opcja :
Ilość:
   olejek kajeputowy
   Olejek kajeputowy (Melaleuca cajeputi)
   keyboard_arrow_rightkeyboard_arrow_left

   Opis

   Kajeput (Melaleuca leucadendra myrtaceous) należy do tej samej rodziny co drzewo herbaciane i niaouli. Jego nazwa pochodzi od słów „kayu putih”, które w języku indonezyjskim oznaczają białe drzewo. Jest niewielkim drzewem o smukłych opadających gałęziach, podobnie jak u wierzby płaczącej. Rośnie dziko w Indonezji, Australii, Wietnamie, Filipinach, Tajlandii, Malezji, Papui Nowej Gwinei, Malezji. Zbiór gałązek z liśćmi następuje w porze suchej, ponieważ w tym czasie liście zawierają najwięcej olejków lotnych. Zapachem olejek kajeput przypomina połączenie drzewa herbacianego i eukaliptusa.

   Podstawowe właściwości

   Olejek kajeput jest antyseptykiem płuc, układu pokarmowego i dróg moczowych. Posiada silne właściwości antypasożytnicze, przeciwzapalne i rozluźniające. Wspomaga pracę wątroby i przeciwdziała obrzękom żył. Zalecany jest w chorobach płuc, astmie, zakażeniach dróg moczowych, reumatyzmie, bólach mięśni i stawów, rwie kulszowej, dnie moczanowej, nerwobólach, zapaleniu dziąseł, gardła, ucha środkowego, opryszczce narządów płciowych, dysplazji szyjki macicy, dermatozach, żylakach i hemoroidach.

   Zewnętrznie:

   • Masaż lub nacieranie: 10 - 20 kropli (dla skóry wrażliwej, rozcieńczyć w oleju roślinnym). Klatka piersiowa i plecy w przypadku infekcji dróg oddechowych, na bolące mięśnie i stawy przy reumatyzmie, miejscowo w przypadku problemów skórnych.
   • Maści: użyć w stężeniu 10 – 20 %.
   • Inhalacje: w przypadku infekcji dróg oddechowych, zapalenie krtani lub zatok.
   • Dla oczyszczenia i odświeżenia powietrza.

   Wewnętrznie:

   • 1 – 2 krople trzy do czterech razy dziennie.
   • Wewnętrznie, olejek jest polecany przy reumatyzmie, bólu i niektórych chorobach skóry (łupież różowy, łuszczyca).
   Nazwa botaniczna
   Melaleuca cajuputi Powell
   Nazwa INCI
   melaleuca leucadendron cajaputi oil
   Typ
   Naturalny i 100% czysty olejek eteryczny
   Surowiec
   Młode gałązki z liśćmi
   Metoda otrzymywania
   Destylacja parą wodną
   Pochodzenie
   Wietnam
   olejek kajeputowy

   Olejek kajeputowy (Melaleuca cajeputi)

   6,68 zł

   (5.43 netto)