Olejek eukaliptusowy z Eukaliptusa australijskiego (Eucalyptus radiata)
Olejek eukaliptusowy z Eukaliptusa australijskiego (Eucalyptus radiata)

Olejek eukaliptusowy z Eukaliptusa australijskiego (Eucalyptus radiata)

7,26 zł
opcja :
Ilość:

Opis

Czysty olejek eukaliptusowy

Eukaliptus australijski, podobnie jak inne gatunki eukaliptusa jest wysokim, wiecznie zielonym drzewem. Odkrytych zostało 600 gatunków, spośród których 30 okazało się przydatne w medycynie. Współcześnie wykorzystanie eukaliptusów w celach medycznych rozpoczęło się w 1860 roku. Natomiast eukaliptus był od dawna ceniony przez Aborygenów, którzy używali jego sok lub żywicę do przemywania skóry lub bezpośrednio na rany aby przyspieszyć gojenie.

Podstawowe właściwości:

Olejek z eukaliptusa australijskiego daje największą „przyjemność oddychania” spośród wszystkich olejków eukaliptusowych. Wyróżnia się dużą wszechstronnością. Jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę dzieci, ale również przydatny dla dorosłych. Szczególnie jest polecany dla zwalczania dolegliwości górnych dróg oddechowych. Zmniejsza obrzęki i przekrwienie błon śluzowych ułatwiając oddychanie, działa wykrztuśnie, przeciwzapalnie i przeciwwirusowo. Pomaga w przypadku kataru, kaszlu, zapaleniu oskrzeli, przeziębieniu, grypie. Jest znakomitym środkiem, który powinien być na wyposażeniu każdej apteczki domowej.

Zewnętrznie: Idealny do inhalacji. Stosuje się 5 - 6 kropli olejku do naczynia z wodą lub nawilżacza powietrza. Można również stosować 3-5 kropli rozpuszczonych w oleju na klatkę piersiową i plecy dla złagodzenia objawów w przypadku infekcji dróg oddechowych (do 4 razy dziennie).

Wewnętrznie: W przypadku zakażeń w jamie ustnej, aft, itp.: 1-2 krople zmieszane z miodem lub syropem klonowym. Powtarzać w razie potrzeby.

Polecane olejki do mieszanek z olejkiem eukaliptusowym: Sosna, tymianek, lawenda, rozmaryn, majeranek, drzewo cedrowe, cytryna.

Szczegóły produktu

Nazwa botaniczna
Eucalyptus radiata
Typ
Naturalny i 100% czysty olejek eteryczny
Surowiec
liście i młode gałązki
Metoda otrzymywania
Destylacja parą wodną
Pochodzenie
Australia
Olejek eukaliptusowy (Eucalyptus radiata) olejek eteryczny z eukaliptusa australijskiego 100%

Olejek eukaliptusowy z Eukaliptusa australijskiego (Eucalyptus radiata)

7,26 zł