Jedwab owsiany (Oat silk)

Już od 11,63 zł

Jedwab owsiany jest wspaniałym dodatkiem do produktów kosmetycznych, szczególnie emulsji, nadając kremom, mleczkom czy śmietankom lekkości i jedwabistego uczucia w dotyku. Skórze nadaje natychmiastowy efekt matujący i rozjaśniający barwę i ton skóry. Doskonale sprawdza się również w kosmetyce kolorowej.

Kod: SL59
Dostępność:
W magazynie

Jedwab owsiany wytwarzany jest z owsa. Jest to produkt całkowicie naturalny, zatwierdzony przez ECOCERT do stosowania w produktach kosmetycznych. Charakteryzuje się bardzo małymi cząsteczkami o znormalizowanej wielkości i wysoką zawartością polarnych lipidów.

Likwiduje tłustość i usuwa nadmiar oleju ze skóry, nie powodują efektu wysuszenia i nie narażając skóry na niekorzystne czynniki. Z tego względu idealnie nadaje się nawet dla skóry wrażliwej, trądzikowej i dojrzałej.

Dodany w niewielkiej ilości do kremu poprawia jakość i gładkość emulsji, zmniejsza jego „tłustość” i dodaje mu jedwabistego odczucia w dotyku. Wspomaga zdrowie skóry i działa ochronnie.

Doskonale nadaje się do zastosowania w kosmetykach kolorowych (pudrach, podkładach, itp.). Poprawia strukturę i integralność a także poprawia cechy sensoryczne kosmetyków.

Jedwab owsiany najczęściej wykorzystywany jest w kremach do twarzy, produktach do ciała, preparatach nawilżających, pudrach i innych. Składnik może być stosowany również jako samodzielny kosmetyk.

Forma: Drobny proszek, prawie bez zapachu.

Dozowanie: 1 – 100%

Jedwab owsiany (Oat silk)