Tapioka BF

Kod: SL62
Dostępność:
Brak w magazynie

Tapioka BF, odpowiednik Natrasorb Bath

Skrobia z manioku, która została poddana specjalnej modyfikacji. Posiada szczególne właściwości, za sprawą których jest doskonałym nośnikiem zapachów, olejów i innych płynów nierozpuszczalnych w wodzie. Potrafi je wchłonąć w dużej ilość zachowując suchą formę proszku. Wygląda to tak jakby tworzyły się swego rodzaju „kapsułki”, w których przechowuje olej.

Kolejną jej cechą jest dokonała hydrofilowość. W kontakcie z wodą natychmiast rozpuszcza się, uwalniając zapachy i olejki i rozpraszając je w wodzie. Dodatkowo zmiękcza wodę i zwiększa luksus kąpieli.

Jest to więc niezbędny dodatek do produktów do kąpieli, szczególnie w sytuacji, gdy chcemy do nich dodać zapachy, olejki, masła i zachować ich suchą (nietłustą) lub sypką formę. W produktach sypkich, np. solach kąpielowych, będzie również zapobiegać ich zbrylaniu się, bez konieczności stosowania chemicznych przeciwzbrylaczy.

Wyśmienicie również nadaje się do pudrów, podkładów i antyperspirantów. Absorbuje ze skóry nadmiar łoju.

Forma: Biały lub prawie biały, sypki i bardzo lekki proszek.

Przeznaczenie: produkty do kąpieli (sole, pudry, bomby, itp.), antyperspiranty, pudry, kremy, mleczka i inne. Nasza tapioka nadaje się również do użycia jako produkt spożywczy, np. do zagęszczania sosów, zup, kremów, budyniów, itp.