Kwas hialuronowy (proszek)

10,98 zł

(8.93 netto)

Naturalny kwas hialuronowy, zawierający mieszaninę cząsteczek o wielkościach od 3000 do 2000000 g/mol. Dzięki czemu wykazuje się wszechstronnym działaniem na różnych poziomach skóry.

Ilość:
   Kwas hialuronowy
   Kwas hialuronowy (proszek)
   keyboard_arrow_rightkeyboard_arrow_left

   Opis

   Nasz kwas hialuronowy jest mieszaniną cząsteczek o różnych wielkościach, od 3000 do 2000000 g/mol. Jest to istotne o tyle, że właściwości kwasu hialuronowego różnią się w zależności od wielkości cząsteczek. Kwas małocząsteczkowy głębiej wnika w skórę i ma lepsze działanie regeneracyjne, natomiast kwas wielkocząsteczkowy lepiej nawilża skórę. Połączenie w jednym cząsteczek o różnych wielkościach sprawia, że kwas hialuronowy działa skuteczniej i kompleksowo.

   Kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą w naszym organizmie. Będąc w skórze zapewnia jej nawilżenie i zapobiega utracie objętości, dzięki czemu skóra jest elastyczna i gładka. Posiada wyjątkową zdolność wiązania wody, może zabsorbować tysiąc razy więcej wody w stosunku do swojej masy. Jest bardzo skutecznym środkiem przeciwstarzeniowym i wygładzającym zmarszczki. Z tego względu najczęściej jest składnikiem produktów nawilżających i przeciwstarzeniowych. Mogą być także stosowany czyste roztwory wodne kwasu hialuronowego do pielęgnacji skóry - zarówno profesjonalnej jak i domowej.

   Kwas hialuronowy rozpuszcza się w wodzie, zaleca się używać w stężeniu 0,01 – 0,1%. Może być dodawany do produktów kosmetycznych, jak również używany samodzielnie (rozcieńczyć wodą). W połączeniu z wodą tworzy, bezbarwny, przezroczysty żel. Jeżeli nie zostanie zużyty w ciągu 2 tygodni należy dodać konserwant.

   Nazwa INCI
   Hyaluronate Sodium
   Numer CAS
   9067-32-7
   Kwas hialuronowy

   Kwas hialuronowy (proszek)

   10,98 zł

   (8.93 netto)