Masło jojoba

15,03 zł

(12.22 netto)

Masło jojoba jest jednym z najlepszych maseł kosmetycznych. Charakteryzuje się dużo wyższą kompatybilnością ze skórą niż inne masła. Idealne dla każdego typu skóry, nie podrażnia, łatwo się rozsmarowuje, wyśmienicie nawilża i pielęgnuje skórę. Jest doskonałą bazą dla olejków eterycznych i składników leczniczych. Masło typu jasnego.

opcja :
Ilość:
   Masło jojoba
   keyboard_arrow_rightkeyboard_arrow_left

   Opis

   Masło jojoba jest nowym odkryciem w kosmetyce. Wytwarzane na bazie tłoczonego na zimno oleju jojoba. Jest delikatne, kremowe, o łagodnym, neutralnym zapachu i złotożółtej barwie. Zawiera dużą ilość witaminy E, skwalen, fitosterole, witaminę F.

   Wyróżnia się bardzo dobrym powinowactwem ze skórą. Jest masłem o bardzo dobrych właściwościach nawilżających i odżywczych. Ma doskonałą wchłanialność, wzmacnia strukturę cementu międzykomórkowego i zapobiega wysuszaniu skóry.

   Nadaje się do każdego typu skóry. Polecane jest do przy trądziku, egzemie, łuszczycy, łupieżu. Polecane w czasie ciąży do zapobiegania powstawaniu rozstępów. Podobnie jak olej jest doskonałym kosmetykiem do włosów wzmacniając cebulki włosów. Masło jojoba jest wyśmienitym masłem do opalania, działanie ochronne masła można dodatkowo zwiększyć dodając tlenku cynku lub dwutlenku tytanu.

   Masło jojoba jest bardzo dobrą bazą dla składników aktywnych rozpuszczalnych w tłuszczach, olejków eterycznych i zapachowych. Na jego bazie można na przykład wykonać perfumy w formie stałej – balsamu. Szczególnie dobre dla osób, których skóra nie przepada za alkoholem zawartym w tradycyjnych perfumach.

   Nazwa botaniczna
   Simmondsia chinensis (Link) C.K. Schneid.

   Masło jojoba

   15,03 zł

   (12.22 netto)