Zamknij
Koszyk (Pusty) 0
Masło shea nilotica nierafinowane

Masło shea nilotica nierafinowane

9,84 zł

Masło shea nilotica z Afryki Wschodniej tłoczone i nierafinowane, w 100% czyste i naturalne. W przeciwieństwie do tradycyjnego masła shea masło nilotica ma wyższą zawartość kwasu oleinowego, jest miękkie, kremowe i o słodszym aromacie.

Wybierz:

Specyfikacja

Nazwa botaniczna
Vitellaria paradoxa C.F.Gaertn.

Nazwa INCI
Butyrospermum Parkii

Synonimy/Inne nazwy
Butyrospermum niloticum Kotschy

Numer CAS
91080-23-8

Numer WE (EINECS)
293-515-7

Typ
Naturalne i 100% czyste masło roślinne, nierafinowane

Surowiec
Orzechy

Metoda otrzymywania
Tłoczenie w prasie

Pochodzenie
Kenia

Masło shea nilotica pozyskiwane jest z rzadkiej odmiany drzewa masłowego (Butyrospermum Parkii) pochodzącego ze Wschodniej Afryki. W przeciwieństwie do typowego masła shea zawiera więcej kwasu oleinowego a mniej stearynowego. Ma również większą ilość substancji niezmydlanych, które wykazują się szerokim spektrum działania biologicznego.

Ma większą wartość odżywczą i przyjemniejszy zapach niż zwykłe masło shea. W temperaturze pokojowej jest też bardziej miękkie, kremowe, ma puszystą teksturę, łatwo się rozsmarowuje i łatwiej jest absorbowane przez skórę i włosy. Więc idealnie nadaje się nawet do stosowania w czystej, surowej postaci, bez jakiegokolwiek przetworzenia.

Organiczne masło shea odmiany nilotica jest wysoce odżywczym składnikiem, który jest bardzo skuteczny w terapii suchej i popękanej skóry, egzemy, łuszczycy, oparzeń słonecznych i skóry uszkodzonej przez słońce. Nawilża skórę i pozwala jej zachować elastyczność. Pomaga zwalczać oznaki starzenia i może zmniejszyć rozstępy. Nawilża usta i leczy łamliwe, zniszczone włosy. Ma działanie ochronne, zapobiega zmianom degeneracyjnym komórek skóry. Posiada właściwości przeciwzapalne, pomaga zmniejszyć obrzęki i łagodzić ból mięśni.

Nilotica jest wyśmienitym naturalnym kosmetykiem do codziennej, rutynowej pielęgnacji urody. Naturalny balsam, który może być stosowany kilka razy dziennie, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.