May Chang/Litsea cubea: Olejek eteryczny z owoców

Już od 7,44 zł

Olejek eteryczny z owoców Litsea Cubea. Oryginalny olejek eteryczny, w 100% czysty i naturalny. Destylowany parą wodną ze świeżych owoców. Ma świeży cytrusowy zapach, przypominający aromat werbeny cytrynowej. Litsea cubea powszechnie znana jest pod chińską nazwą May chang. Bywa również nazywana pieprzem górskim (ze względu na wygląd owoców) lub werbeną egzotyczną z języka francuskiego (Verveine exoitique).

Kod: EO47
Dostępność:
W magazynie

Olejek destylowany z owoców niewielkiego tropikalnego drzewa May Chang (Litsea cubea), spokrewnionego z cynamonem i występującego we wschodniej Azji. Określany jest „olejkiem spokoju”, gdyż ma wielki wpływ w zakresie promowania fizycznego relaksu i psychicznego odprężenia.

May Chang znany jest również pod nazwą górskiego pieprzu, egzotycznej lub tropikalnej werbeny. Owoce, kora, liście i kwiaty od dawna stosowane były w medycynie chińskiej. Natomiast olejek eteryczny ma dość krótką historię stosowania i stał się popularny dopiero w ostatnich latach, głównie za sprawą aromaterapeutów, dla których jest jednym z ulubionych olejków używanych w zabiegach leczniczych.

Zapach olejku jest często porównywany do trawy cytrynowej, ale jest delikatniejszy, świeży, słodki, ciepły z nutami piżma, prawie jak zapach cytrynowej werbeny.

Podstawowe właściwości

Olejek wykazuje się działaniem relaksującym, poprawiającym nastrój, zmniejszającym uczucie lęku, przeciwdepresyjnym a także posiada właściwości przeciwzapalne, ściągające, antyseptyczne, hipotensyjne, pobudzające, tonizujące.

Stosowany jest w leczeniu bólu pleców, bólach ze strony układu pokarmowego, nudnościach, niestrawności. Pomocny jest w oczyszczaniu skóry, w leczeniu skóry tłustej, trądzikowej. Olejek ma delikatny efekt chłodzenia i działa jako doskonały tonik do skóry. Zmniejsza objawy cellulitu. Zmniejsza obkurczenie oskrzeli, co sprawia, że może być pomocny w łagodzeniu objawów zapalenia oskrzeli i astmy. Zauważono również, że olejek może zmniejszać arytmię serca, co prawdopodobnie jest ubocznym skutkiem zmniejszenia poziomu stresu.

Wskazówki:

Olejek w zbyt dużym stężeniu może podrażniać skórę. Zaleca się rozcieńczyć w oleju ze słodkich migdałów lub innym w stężeniu 5% lub mniejszym, zależnie od wrażliwości skóry. Przed użyciem należy wykonać test na wewnętrznej stronie łokcia.

W okresie zimowym polecamy stosować mieszankę olejku May Chang z olejkiem z drzewa herbacianego (na 1 kroplę olejku drzewa herbacianego 2 krople olejku May Chang) w kominkach do aromaterapii lub nawilżaczach powietrza.

Przed ważnym spotkaniem, wydarzeniem, dniem wymagającym wysiłku fizycznego i psychicznego może być pomocny masaż z mieszanki olejków lawendy, drzewa cedrowego i May Chang na bazie oleju ze słodkich migdałów.

W przypadku problemów z trawieniem, aby zmniejszyć wzdęcia, gazy, nudności może pomóc masaż okolic brzucha.

Osobom, które mają problemy z zasypianiem lub potrzebują głębokiego snu polecamy masować stopy mieszanką olejków lawendy i May Czang. Kilka kropli można również dodać do kąpieli, do kominka do aromaterapii lub nawilżacza powietrza.

Więcej informacji
Nazwa botaniczna:Litsea cubeba (Lour.) Pers.
Numer WE (EINECS)290-018-7
Numer CAS68855-99-2
INCILitsea Cubeba Fruit Oil
Rodzaj produktuNaturalny olejek eteryczny destylowany parą wodną
Metoda otrzymaniaDestylacja parą wodną
Nuty zapachoweGórne, środkowe
SurowiecOwoce
PochodzienieIndie
May Chang/Litsea cubea: Olejek eteryczny z owoców