Koszyk (Pusty) 0

May Chang (Litsea Cubea), olejek eteryczny

A1288/2
7,44 zł

100% czysty olejek eteryczny destylowany z owoców Litsea cubea.

Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Olejek destylowany z owoców niewielkiego tropikalnego drzewa May Chang (Litsea cubea), spokrewnionego z cynamonem i występującego we wschodniej Azji. Określany jest „olejkiem spokoju”, gdyż ma wielki wpływ w zakresie promowania fizycznego relaksu i psychicznego odprężenia.

May Chang znany jest również pod nazwą górskiego pieprzu, egzotycznej lub tropikalnej werbeny. Owoce, kora, liście i kwiaty od dawna stosowane były w medycynie chińskiej. Natomiast olejek eteryczny ma dość krótką historię stosowania i stał się popularny dopiero w ostatnich latach, głównie za sprawą aromaterapeutów, dla których jest jednym z ulubionych olejków używanych w zabiegach leczniczych.

Zapach olejku jest często porównywany do trawy cytrynowej, ale jest delikatniejszy, świeży, słodki, ciepły z nutami piżma, prawie jak zapach cytrynowej werbeny.

Podstawowe właściwości

Olejek wykazuje się działaniem relaksującym, poprawiającym nastrój, zmniejszającym uczucie lęku, przeciwdepresyjnym a także posiada właściwości przeciwzapalne, ściągające, antyseptyczne, hipotensyjne, pobudzające, tonizujące.

Stosowany jest w leczeniu bólu pleców, bólach ze strony układu pokarmowego, nudnościach, niestrawności. Pomocny jest w oczyszczaniu skóry, w leczeniu skóry tłustej, trądzikowej. Olejek ma delikatny efekt chłodzenia i działa jako doskonały tonik do skóry. Zmniejsza objawy cellulitu. Zmniejsza obkurczenie oskrzeli, co sprawia, że może być pomocny w łagodzeniu objawów zapalenia oskrzeli i astmy. Zauważono również, że olejek może zmniejszać arytmię serca, co prawdopodobnie jest ubocznym skutkiem zmniejszenia poziomu stresu.

Wskazówki:

Olejek w zbyt dużym stężeniu może podrażniać skórę. Zaleca się rozcieńczyć w oleju ze słodkich migdałów lub innym w stężeniu 5% lub mniejszym, zależnie od wrażliwości skóry. Przed użyciem należy wykonać test na wewnętrznej stronie łokcia.

W okresie zimowym polecamy stosować mieszankę olejku May Chang z olejkiem z drzewa herbacianego (na 1 kroplę olejku drzewa herbacianego 2 krople olejku May Chang) w kominkach do aromaterapii lub nawilżaczach powietrza.

Przed ważnym spotkaniem, wydarzeniem, dniem wymagającym wysiłku fizycznego i psychicznego może być pomocny masaż z mieszanki olejków lawendy, drzewa cedrowego i May Chang na bazie oleju ze słodkich migdałów.

W przypadku problemów z trawieniem, aby zmniejszyć wzdęcia, gazy, nudności może pomóc masaż okolic brzucha.

Osobom, które mają problemy z zasypianiem lub potrzebują głębokiego snu polecamy masować stopy mieszanką olejków lawendy i May Czang. Kilka kropli można również dodać do kąpieli, do kominka do aromaterapii lub nawilżacza powietrza.

Specyfikacja

Nazwa botaniczna
Litsea Cubea
Pochodzenie
Chiny

Szczegółowe referencje